ЖБК «Першотравневий» (Київ, вул. Гоголівська, 29) починає реалізацію проекту впровадження енергоефективних заходів

ЖБК «Першотравневий» (Київ, вул. Гоголівська, 29) починає реалізацію проекту впровадження енергоефективних заходів

3 серпня 2017 відбулося засідання Правління ЖБК «Першотравневий» (вул. Гоголівська, 29), на якому члени правління та представники громадськості ознайомилися з результатами проведеного за сприяння ГС «Муніципальна енергія» та німецького Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні» енергоаудиту та рекомендаціями щодо впровадження енергоефективних заходів.

Нагадаємо, що наприкінці липня 2017 в Київській міській державній адміністрації відбулася презентація перших результатів впровадження у Києві енергоефективних заходів за умовами енергосервісного договору: представники перших п’яти столичних ОСББ та ЖБК, які були відібрані в конкурсі житлових будинків, отримали звіти з енергоаудиту.

Засіданням Правління ЖБК «Першотравневий» почався наступний етап проекту реалізації енергоефективних заходів за механізмом енергосервісу у багатоквартирному будинку. В ньому взяли участь представники ЕСКО-компаній та експерти ГС “Муніципальна Енергія”, що супроводжують реалізацію проекту, надаючи консультації та роз’яснення.

Керівник центру сервісу енергоаудиту, експерт енергоаудиту Сергій Наскальний пояснив ефективність впровадження кожного етапу робіт. Результати енергоаудиту були прийняті як план роботи для подальшого покращення показників енергоефективності будинку. Спираючись на ці дані, стало можливим визначити пріоритетні роботи, які будуть найбільш ефективними саме для конкретного будинку. Для “Першотравневого” ними стали утеплення стін та заміна вікон.

Наступним кроком було вирахування умов окупності даних заходів, після чого прийшли до висновку, що окупність є прийнятною за умов використання усіх чинних інструментів співфінансування:

  • «теплі кредити» від Держенергоефективності;
  • «теплі кредити» від КМДА,
  • програма “70/30″ від КМДА.

Тому найближчим завданням Правління визначили підготовку проекту та конкурсної заявки для участі у конкурсі проектів з реалізації енергоефективних заходів в будинках міста Києва “70/30″ у 2018 році. А звіт з енергоаудиту визнаний достатнім документом для використання його в якості техніко-економічного обґрунтування, що додається до заявки згідно умов участі в програмі.

Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт порекомендував в січні 2018, після закінчення календарного року, оновити результати споживання теплової енергії, включивши інформацію за 2017 рік, та представити їх на розгляд ЕСКО-компаніям разом з результатами впроваджених енергоефективних заходів за Програмою «70/30» для повторного розгляду інвестиційної привабливості енергоефективних заходів за умов укладання енергосервісних договорів.

Таким чином, почнеться підготовка до розробки енергосервісного договору для визначення:

 заходів з підвищення енергоефективності з коротким періодом окупності за рахунок економії енергії;
 обсягів робіт;
 необхідних стандартів якості для кожного заходу;
 методів документування та підтвердження їх виконання;
 терміну дії контракту;
 формату контракту, його особливостей з урахуванням побажань власників будинку.

Правління ЖБК «Першотравневий» одностайно схвалило запропонований на найближчий час план дій та готове розпочати активну роботу для реалізації проекту підвищення енергоефективності в житловому будинку.

Leave a Reply