Україна використовує досвід Данії для стимулювання впровадження "зелених проектів"

Україна використовує досвід Данії для стимулювання впровадження “зелених проектів”

Найбільш актуальним для України питанням є досягнення більшої незалежності від традиційних джерел енергії.

Данія відзначається дуже потужним розвитком відновлюваної енергетики. Ще у 2015 році країна досягла мети свого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, а саме – 30% відновлюваної енергії у кінцевому енергоспоживанні країни. На сьогодні Данія є одним із світових лідерів за обсягом електрогенерації з енергії вітру. Експерти прогнозують, що до 2020 року вітроенергетика Данії буде забезпечувати близько 50% потреб країни в електроенергії, а вся відновлювана енергетика – 80% цих потреб.

Україна цілеспрямовано використовує досвід Данії у розвитку відновлюваної енергетики. Так, у квітні 2017 року між Держенергоефективності та Данським енергетичним агентством був підписаний Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики. Держенергоефективності співпрацює з Українсько-данським енергетичним центром над новими законодавчими ініціативами у «зеленій» енергетиці. Особлива увага приділяється удосконаленню Інтерактивної інвестиційної карти проектів «чистої» енергетики UAMAP. Сторони обмінюються інформацією щодо національних стратегій у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також працюють над реалізацією інвестиційних проектів у цих сферах. Велика увага приділяється обміну знаннями щодо забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел.

Також, дуже важливо. що Данія є одним з членів-засновників Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO, яка працює в Україні та фінансує низку важливих муніципальних проектів з енергоефективності.

Leave a Reply