Продовжується процес заміни енергії з природного газу на теплову енергію з альтернативних джерел

Продовжується процес заміни енергії з природного газу на теплову енергію з альтернативних джерел

Одним з нагальних питань для української держави є досягнення більшої незалежності від традиційних джерел енергії, максимальної заміни виробництва енергії з газу на отримання теплової енергії з альтернативних джерел.

Українське законодавство підтримує вирішення цих питань. Зокрема, стаття 20 Закону України “Про теплопостачання”, що стосується загальних засад формування тарифів на теплову енергію, містить норми та правила, стимулюючі використання альтернативних джерел енергії.

Тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Регулювання тарифів здійснюється у співпраці органу, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування.

Тарифи на теплову енергію для суб’єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення встановлюються на рівні 90 відсотків середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

Наприкінці 2017 року на виконання цієї статті закону Держенергоефективності оприлюднило середньозважені тарифи на теплову енергію з газу для подальшого встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію з альтернативних джерел.
В подальшому продовжується робота по заміщенню традиційних видів палива на альтернативні як на законодавчому,так і на практичному рівні.

Середньозважені тарифи на теплову енергію з газу представлені у форматі PDF.

Leave a Reply