Україна стає частиною світового ринку відновлюваної енергетики

Україна стає частиною світового ринку відновлюваної енергетики

У 2018 році Україна розпочала тісну співпрацю з Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії IRENA, що надасть можливість країні значно покращити інвестиційний імідж держави.

Наприкінці грудня 2017 був прийнятий розроблений Держенергоефективності Закон України № 2222-VIII “Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)”.

З 12 по 14 січня 2018 року українська делегація на чолі з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком прийняла участь у 8-й сесії Асамблеї IRENA. Представивши потенціал «зеленої» енергетики в країні, Сергій Савчук запевнив, що Україна має унікальні можливості співпраці з розвинутими державами-членами IRENA. Під час зустрічі з Генеральним директором цієї авторитетної та активної організації створені домовленості опрацювати питання стосовно потенційних шляхів співпраці України з міжнародними фінансовими установами та організаціями у відновлюваній енергетиці, залучення передових практик та технологій, можливостей створення спільних механізмів фінансування розробки та впровадження якісних і рентабельних проектів «чистої» енергетики, умов кредитування Абудабійським фондом розвитку проектів «чистої» енергетики та залучення експертів та керівництва IRENA до участі у форумах із відновлюваної енергетики в Україні.

Під час виступу на сесії було підкреслено, що Україна має один з найбільших у Східній Європі потенціалів розвитку вітроенергетики, а також значні можливості для широкого впровадження проектів з виробництва енергії з біомаси та відходів.

Разом з багатьма країнами світу ми вступаємо в нову епоху енергетичної трансформації, де відновлювана енергетика стає важливим рушієм економічного зростання, створення робочих місць та соціального розвитку, а також допомагає вирішити деякі проблеми зміни клімату та зменшення шкідливих викидів.

Leave a Reply