Місто першого в Україні електронного аукціону із закупівлі енергосервісу продовжує впровадження ЕСКО-механізму

Суми затверджують істотні умови ЕСКО-договорів

Місто першого в Україні електронного аукціону із закупівлі енергосервісу продовжує впровадження ЕСКО-механізму

4 квітня 2018 року на черговій сесії Сумської міської ради було прийняте рішення про затвердження істотних умов ЕСКО-договорів стосовно 11 об’єктів освіти.

Відбір виконавців робіт з енергосервісу здійснювався в Системі публічних електронних закупівель “ProZorro”. Місто Суми стало першим містом, яке випробувало нові процедури закупівель: 30 листопада був успішно проведений перший в Україні електронний аукціон із закупівлі енергосервісу спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів № 10 ім. Бутка. Протягом грудня ще 10 установ закупили енергосервісні послуги через систему “ProZorro”.

Відповідно до частини другої статті 5, статті 6 Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», Бюджетного кодексу України, враховуючи рішення виконкому Сумської міської ради № 475 «Про закупівлю енергосервісу та затвердження базових рівнів споживання паливно-енергетичних ресурсів та житлово-комунальних послуг енергосервісу за об’єктами, що підпорядковані управлінню освіти і науки Сумської міської ради» та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сумська міська рада вирішила затвердити істотні умови енергосервісних договорів для 11 будівель:

 • Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3;
 • Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9;
 • Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10;
 • Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20;
 • Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21;
 • Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26;
 • Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27;
 • Сумського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 “Космічний”;
 • Сумського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 12 “Олімпійський”;
 • Сумського дошкільного навчального закладу (центру розвитку дитини) № 18 «Зірниця»;
 • Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Найближчим часом планується підписання з переможцями тендерів енергосервісних договорів строком на 6,5 або 7,5 років, що передбачають термомодернізацію будівель з досягненням економії споживання та витрат на оплату енергії в середньому до 35% від базового рівня споживання. Загальна вартість кожного договору складає в середньому 1,0 млн. грн. для дошкільних закладів та 1,5 млн. грн. для шкіл. На всіх об’єктах для модернізації заплановано встановлення індивідуальних теплових пунктів з онлайн управлінням і моніторингом.

Запровадження ЕСКО-механізму пришвидшить створення комфортних умов перебування дітей у навчальних закладах без додаткових капіталовкладень з боку бюджету. ЕСКО-інвестор повертатиме вкладені в енергоефективні заходи інвестиції лише завдяки досягнутій економії енергоресурсів, а місцеві бюджети заощаджуватимуть кошти на оплаті комунальних послуг.

Leave a Reply