ЕСКО-механізм в Україні нарощує швидкість впровадження

ЕСКО-механізм в Україні нарощує швидкість впровадження

Одним з головних досягнень у сфері енергоефективності можна назвати розширення географії впровадження ЕСКО-механізму по території України.

Протягом 2017 року була підготовлена закупівля енергосервісу в 21 населеному пункті. З кінця листопада розпочалась закупівля енергосервісу через систему “PROZORRO”, в результаті якої на сьогоднішній день оголошено вже 325 тендерів в 26 містах. По 59 з них аукціони були проведені ще до кінця року. А станом на 05 лютого 2018 року вже 114 об’єктів завершили електронні торги. По 21 будівлі в 4 регіонах України зроблені наступні кроки на шляху впровадження енергосервісу: міські ради прийняли рішення про затвердження істотних умов енергосервісних договорів, слідом за чим були підписані ЕСКО-контракти. 3 з них – ще в 2017 (Кіровоградська область), інші – на початку 2018 (м. Червоноград Львівської області – 6 договорів, м. Дубно Рівненської області – 6 договорів, м. Баришівка Київської області – 6 договорів).

Ще одним досягненням у сфері енергоефективності став якісний та оперативний консалтинг, в якому приймали участь і експерти ГС “Муніципальна енергія”. Результатом є підвищення інтересу до енергосервісу з боку бізнес-структур. Якщо в 2016 році тільки 3 компанії використовували послуги “ЕСКО-консалтинг під ключ”, то протягом 2017 – вже 8.

Наступне досягнення – вихід на об’єкти державної власності: почався процес підготовки до інвестування Держводагентства, обстежуються установи Міноборони та Міносвіти.

2017 рік став роком розширення співпраці з міжнародними проектами технічної допомоги. Особливо відзначилися 4 проекти:

  1. GIZ (Німеччина) “Створення енергетичних агентств в Україні”, результатом якого був підписаний перший в Україні ЕСКО-контракт в житловому будинку;
  2. USAID (США) “Муніципальна енергетична реформа в Україні”, завдяки якому 3 міста в Одеській області підготовлено до ЕСКО-інвестування;
  3. Проект ЄС “Угода мерів – Схід-2″. Одним з надбань проекту стала підготовка “Учбового посібника по енергосервісу»
  4. За підтримки Фонда ім. Ф. Еберта (Німеччина) були проведені тренінги з енергосервісу в 12 регіонах України.

ЕСКО зарекомендував себе як якісний механізм підвищення енергоефективності як в бюджетній, так і в житловій сфері. Тому 2018 стане роком ще більшого прискорення його впровадження в багатьох регіонах України для подальшого покращення умов перебування та економії енергоресурсів.

Leave a Reply