Місто Хмельницький активно працює у сфері енергоефективності та "чистої" енергетики

Місто Хмельницький активно працює у сфері енергоефективності та “чистої” енергетики

Нещодавно відбулася прес-конференція, організована Проектом USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”, Держенергоефективності та Українським освітнім центром реформ, на якій були презентовані досягнення міста Хмельницький на шляху до енергоефективності та переходу на “чисту” енергію.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, розповідаючи про розвиток відновлюваної енергетики та енергоефективності в Україні, надав інформацію про заощаджені в 2017 році 6 млрд м3 газу, що дало змогу інвестувати зекономлені кошти бюджету та українського бізнесу у проекти з енергозбереження та виробництва тепла з альтернативних видів палива. Результат був отриманий завдяки консолідації зусиль Уряду, місцевої влади, бізнесу, громад та міжнародних партнерів у сфері енергоефективності.

Місто Хмельницький займає одне з лідируючих місць з точки зору активності влади. Свого часу були підписані чотири Меморандуми про співпрацю щодо розвитку відновлюваної енергетики, впровадження енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері, а також підтримки “теплих кредитів”. Місто має декілька успішно впроваджених проектів з термомодернізації бюджетних установ та житлових будинків, облаштування багатоповерхівок приладами обліку тепла. На сьогодні у Хмельницькому проведено 5 ЕСКО-тендерів, за якими планується встановити ІТП із системою погодного регулювання і онлайн-диспетчеризацією у 5 міських школах, що дозволить зекономити близько 21,5% теплової енергії.

Олександр Симчишин, міський голова м. Хмельницького, повідомив, що у співпраці з USAID розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2025 року. Документ вміщує в собі чіткі заходи, частина з яких вже виконується.

Керівник Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” Діана Корсакайте відзначила, що енергоефективні та “зелені” проекти дозволять Хмельницькому не тільки скоротити свої витрати на енергоресурси, а й активно використовувати альтернативні джерела енергії та значно зменшити обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу. Крім того, зекономлені кошти місто зможе направити на подальшу модернізацію об’єктів міської інфраструктури, а також на важливі для суспільства соціальні проекти.

Leave a Reply