Київ знов обіймає лідируючу позицію в Україні за кількістю ЕСКО-контрактів в бюджетній сфері

Київрада затвердила істотні умови 49 ЕСКО-договорів

Київ знов обіймає лідируючу позицію в Україні за кількістю ЕСКО-контрактів в бюджетній сфері

Запровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери є одним із пріоритетних напрямків діяльності місцевих органів влади в Україні в 2018 році.

Київ вже протягом кількох років активно використовує ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності будівель. В цьому році основна увага направлена на заклади освіти. Київською міською радою були визначені 49 об’єктів, для яких на початку року через систему Prozorro відбулася закупівля енергосервісу. Це дитячі садочки, школи та різні спеціалізовані навчальні заклади Оболонського, Святошинського, Солом’янського, Деснянського та Дарницького районів міста.

17 квітня сесія Київради затвердила істотні умови 49 договорів. Цим кроком завершується процедура підготовки документів для підписання енергосервісних контрактів.

Найголовнішим для бюджетних установ є те, що при використанні ЕСКО-механізму покращення умов у приміщеннях та економія коштів на оплату комунальних послуг досягається без залучення бюджетних коштів, виключно за рахунок інвестора. ЕСКО-компанія повертає вкладення завдяки економії енергоспоживання і, таким чином, досягнутій економії на комунальних послугах. Тому запровадження енергозберігаючих заходів дає можливість скоротити витрати енергоресурсів та спрямувати вільні бюджетні кошти на вирішення інших соціально важливих питань.

Здебільшого на об’єктах планується модернізація системи автоматичного регулювання теплового потоку або встановлення індивідуальних теплових пунктів. При цьому забезпечується регулювання подачі енергоресурсів в залежності від зміни погодних умов та температурних нормативів, що затверджені для дитячих закладів відповідного типу. Строк дії більшості договорів становитиме 5,5 – 6,5 років, а економія очікується не менше, ніж 20%.

Leave a Reply