Українські міста продовжують впровадження ЕСКО-механізму в дитячих закладах освіти

У Хмельницькому затвердили істотні умови 5 ЕСКО-договорів

Українські міста продовжують впровадження ЕСКО-механізму в дитячих закладах освіти

18 квітня 2018 року на сесії Хмельницької міської ради були затверджені істотні умови 5 енергосервісних договорів.

Протягом кількох років в Україні використовуються різні фінансові механізми для вирішення питань, пов’язаних зі скороченням витрат енергоносіїв та економією коштів на оплату комунальних послуг. Для бюджетних установ особливо привабливим виявився механізм енергосервісних контрактів (ЕСКО). При його використанні на початковому етапі взагалі відсутнє використання бюджетних коштів, а економія енергоресурсів та, відповідно, коштів на їх оплату досягається виключно за рахунок залучення приватних інвестицій.

Однією з перших перевагами цього механізму скористалася сфера освіти, найчастіше підвищуючи енергоефективність будівель за рахунок модернізації існуючого обладнання або встановлення індивідуальних теплових пунктів з регулюванням теплового потоку в залежності від погодних умов. Таким чином, з’являється можливість з першого року дії ЕСКО-договору покращити температурні показники у приміщеннях з урахуванням нормативів, затверджених для дитячих закладів відповідного типу. А зекономлені бюджетні кошти спрямувати на вирішення інших питань.

У місті Хмельницькому через Систему публічних електронних закупівель “ProZorro” закупівлю енергосервісу провели заклади освіти для 5 будівель:

  • Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького;
  • Хмельницького ліцею №17 (вул. Проскурівського підпілля, 89);
  • Хмельницького ліцею №17 (вул. Героїв Майдану, 5);
  • Хмельницького навчально-виховного комплексу № 31 ” Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад I ступеня”;
  • спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 м. Хмельницького.

Найближчим часом ЕСКО-договори будуть підписані. Строк їх дії становитиме 6 років, середня ціна договору складає близько 0,5 млн. гривень, а економія енергоресурсів очікується близько 21,5 %. Це найкращі умови для навчальних закладів міста з точки зору строків та ефективності. Тому в найближчому майбутньому хмельницькі школярі отримують оптимальні температурні умови навчання, а бюджет зекономить п’яту частину витрат на енергоресурси.

Leave a Reply