Миколаїв приймає естафету ЕСКО

Затверджені істотні умови 26 ЕСКО-договорів

Миколаїв приймає естафету ЕСКО

В Україні продовжується процес затвердження сесіями міських рад істотних умов енергосервісних договорів.

З кінця 2017 року, відтоді, як почалася закупівля енергосервісу через Систему публічних електронних закупівель “ProZorro”, вже відбулося 177 тендерів, ще 23 очікують проведення найближчим часом. По багатьом із завершених тендерів вже проведена процедура затвердження сесіями міських рад істотних умов енергосервісних договорів, що є додатковою гарантією повернення інвестицій ЕСКО-інвестору.

Впровадження ЕСКО-механізму, в основному, торкнулося сфери освіти: більшість договорів стосуються модернізації систем опалення чи встановлення обладнання для регулювання подачі енергоресурсів в залежності від погодних умов в школах та дошкільних навчальних закладах.

Протягом тільки останніх трьох днів були затверджені істотні умови 49 договорів у місті Києві та 5 договорів у Хмельницькому, а 19 квітня 2018 до цього процесу приєднався Миколаїв. 26 підготовлених до підписання договорів складають рекордну кількість: Миколаїв зайняв друге місце в країні після столиці. У списку закладів 21 загальноосвітня школа, 4 гімназії та Миколаївська спеціалізована школа мистецтв “Академія дитячої творчості”.

Заступник міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук виділив запровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери одним із пріоритетних напрямків діяльності міської влади в 2018 році.

Важливим моментом при застосуванні ЕСКО-механізму є те, що вибір інвестора спирається на показник ефективності енергосервісного договору, який визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні, а отже найбільшу економію коштів для бюджетної установи. При цьому використовується найбільш ефективне та якісне обладнання, яке переходить у власність установи після закінчення терміну дії енергосервісного договору.

Враховуючи, що ЕСКО-компанія повертає вкладення виключно завдяки економії енергоспоживання і, таким чином, досягнутій економії на комунальних послугах, завдання інвестора – запровадити настільки енергоефективні заходи, щоб ця економія була найбільшою. Тому запровадження ЕСКО-механізму дозволить досить швидко створити комфортні умови перебування дітей у навчальних закладах без додаткових капіталовкладень з боку бюджету.

Leave a Reply