Одеса приєдналась до процесу впровадження енергосервісу

Одеса приєдналась до процесу впровадження енергосервісу

6 червня 2018 року на черговій сесії Одеської міської ради було прийняте рішення про затвердження істотних умов ЕСКО-договорів стосовно 10 об’єктів освіти.

Відбір виконавців робіт з енергосервісу здійснювався в Системі публічних електронних закупівель “ProZorro”. При цьому важлива особливість ЕСКО-механізму полягає у тому, що виграє тендер не той, хто запропонує найнижчу ціну, а той, хто надає найвищий показник ефективності енергосервісного договору. Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для бюджетної установи. Водночас це запорука закупівлі найбільш ефективного та якісного устаткування та матеріалів для проведення робіт.

Відповідно Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” Одеська міська рада вирішила затвердити істотні умови енергосервісних договорів для 10 будівель:

  • Одеської гімназії №5;
  • Одеської загальноосвітньої школи №12 І-ІІІ ступенів;
  • Одеської загальноосвітньої школи №14 І-ІІІ ступенів;
  • Одеської загальноосвітньої школи №25 І-ІІІ ступенів;
  • Одеської загальноосвітньої школи №48 І-ІІІ ступенів;
  • Одеської загальноосвітньої школи №65 І-ІІІ ступенів;
  • Одеської загальноосвітньої школи №71 І-ІІІ ступенів;
  • Одеської загальноосвітньої школи №80 І-ІІІ ступенів;
  • Одеського навчально-виховного комплексу №49 “Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів”;
  • Одеського навчально-виховного комплексу №67 “Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – ліцей”.

Найближчим часом планується підписання з переможцями тендерів енергосервісних договорів строком на 6 років. Договори передбачають підвищення енергоефективності будівель з досягненням економії споживання та витрат на оплату енергії в середньому на 22 % від базового рівня споживання. Загальна вартість кожного договору складає від 650 тис. грн. до 1,0 млн. грн. На всіх об’єктах для модернізації заплановано встановлення індивідуальних теплових пунктів з онлайн управлінням і моніторингом.

Запровадження ЕСКО-механізму пришвидшить створення комфортних умов перебування дітей у навчальних закладах без додаткових капіталовкладень з боку бюджету. ЕСКО-інвестор повертатиме вкладені в енергоефективні заходи інвестиції завдяки досягнутій економії енергоресурсів. Місцеві бюджети заощаджуватимуть кошти на оплаті комунальних послуг.

Leave a Reply