У Миколаєві пройшов перший семінар, присвячений впровадженню ЕСКО-механізму в житловій сфері

У Миколаєві пройшов перший семінар, присвячений впровадженню ЕСКО-механізму в житловій сфері

08 червня 2018 року в Миколаєві пройшов перший семінар, організований Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта, “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках м. Миколаїв”.

На семінарі працювали близько 80 керівників ОСББ та ЖБК Миколаївщини, представників місцевої влади, банків, громадськості та ЗМІ.

Радник Голови Держенергоефективності,  експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт, ознайомив присутніх з механізмом використання енергосервісу в багатоквартирних будинках, особливостями підготовки та виконання ЕСКО-договорів, тими перевагами, які отримають мешканці будинків як на початковому етапі, так довгостроковій перспективі.

Заступник Миколаївського міського голови Олександр Омельчук розповів про економічний ефект міської програми співфінансування «теплих» кредитів.

Активну участь у цьому процесі приймає Центр енергоефективності з підтримки ОСББ. Ще одним важливим напрямком діяльності міської влади є залучення приватних інвестицій в енергоефективність бюджетної сфери. Регіон займає 2 місце в Україні за кількістю енергосервісних договорів.

Успіхами та планами інвестування коштів в ЕСКО-проекти поділилися керівники трьох ЕСКО-компаній: “КиївЕСКО”, “Енергосервіс Н”, “ЄвроЕСКО”. Паралельно були оговорені проблеми, які можуть виникати у процесі виконання договору, та визначені шляхи їх подолання.

Спікери семінару, відповідаючи на численні запитання учасників щодо особливостей ЕСКО-механізму, висвітлили законодавчу підтримку енергосервісу та детально розкрили всі тонкощі виконання ЕСКО-договорів.

Проведений на Миколаївщині захід допоможе розширити сферу застосування одного з найефективніших методів ресурсозбереження та підвищення енергоефективності будівель. ОСББ, для яких питання енергозбереження є особливо актуальним, обов’язково використають ЕСКО-механізм для покращення умов проживання мешканців будинків та скорочення витрат на оплату комунальних послуг.

Leave a Reply