Інформаційний семінар "Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках м. Хмельницького"

Інформаційний семінар “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках м. Хмельницького”

15 червня 2018 у Хмельницькому відбувся другий інформаційний семінар з впровадження енергосервісу в житловому секторі “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках м. Хмельницького”, організований Держенергоефективності за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта.

Керівники 115 ОСББ міста Хмельницького познайомилися з двома основними механізмами, які дозволяють покращити умови проживання з мінімальними витратами на початковому етапі:

  1. Державна програма “теплих” кредитів;
  2. ЕСКО-механізм.

Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт за допомогою чітких, містких презентацій детально охарактеризував обидва механізми, вказавши основні риси кожного з них. Була висвітлена законодавча база та переваги державної підтримки “теплих” кредитів, а також наведені приклади дії місцевих програм додаткового відшкодування відсотків сум за “теплими” кредитами.

Заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук проілюстрував цей виступ, доповівши про економічний ефект Хмельницької міської програми співфінансування “теплих” кредитів.

Друга частина семінару була присвячена розкриттю переваг, особливостей та тонкощів ЕСКО-механізму, використання якого взагалі не потребує початкових вкладень. Енергосервіс дозволяє будинку одразу знизити споживання енергії. При цьому всі витрати та ризики бере на себе ЕСКО-інвестор, платежі на користь ЕСКО-компанії здійснюються лише за умови досягнення економії. Олексій Корчміт роз’яснив методику розрахунку економії та детально розповів про процедуру здійснення договорних відносин. На прикладі першого енергосервісного договору з ЖБК “Політехнік” в місті Києві було продемонстровано отримання економії енергоресурсів до 22% та, відповідно, зменшення витрат на їх оплату завдяки проведеним заходам, пов’язаним з модернізацією системи опалення. Наразі, ЕСКО-компанія поділилась своїми планами стосовно участі в реалізації механізму енергосервісу в ОСББ м. Хмельницький.

Після закінчення семінару Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт дав інтерв’ю телеканалу ТВ-7+, в якому виклав ключові тези стосовно впровадження енергосервісу в бюджетній сфері ті в житлі.

Проведений захід є дієвим кроком на шляху підвищення енергоефективності житлових будинків Хмельниччини.

Leave a Reply