Черговий семінар щодо використання ЕСКО в житлі проведено в Чернігові

Черговий семінар щодо використання ЕСКО в житлі проведено в Чернігові

20 червня 2018 відбувся черговий, третій семінар “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках м. Чернігів”, який організовувало Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта.

В заході приймали участь представники Чернігівської держадміністрації та керівники ОСББ, від інформованості та активності яких безпосередньо залежить створення комфортних умов проживання мешканців будинків, рівень споживання енергоресурсів та розмір сплати за них.

Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт ознайомив присутніх з двома основними механізмами підвищення енергоефективності будівель:

  • державна програма “теплих” кредитів;
  • енергосервіс.

Були наведені конкретні дані щодо розподілу фінансування на 2018 рік щодо державного кредитування ОСББ для проведення енергозберігаючих заходів, наведені приклади дії місцевих програм додаткового відшкодування відсотків сум за “теплими” кредитами. В свою чергу, представники місцевої держадміністрації доповіли про економічний ефект Чернігівської міської програми співфінансування “теплих” кредитів.

Багато уваги приділено іншому методу підвищення енергоефективності ОСББ: ЕСКО-механізму. Присутні ознайомилися з особливостями підготовки та виконання ЕСКО-договорів, тими перевагами, які отримають мешканці будинків як на початковому етапі, так довгостроковій перспективі. Головною привабливістю цього механізму є відсутність для ОСББ початкових вкладень та ризиків, тому що платежі по енергосервісному договору здійснюються лише в разі забезпечення ЕСКО-інвестором реальної економії енергоресурсів.

На семінарі виступили представники двох енергосервісних компаній, ТОВ “ДТЕК ЕСКО” та ТОВ “ЄвроЕСКО”, які поділилися своїми досягненнями в сфері застосування ЕСКО-механізму та планами щодо реалізації механізму енергосервісу в житловій сфері Чернігівщини.

Leave a Reply