ОСББ та ЖБК продовжують знайомитися з механізмом ЕСКО

ОСББ та ЖБК продовжують знайомитися з механізмом ЕСКО

27 червня 2018 відбувся черговий семінар “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках Полтавської області”, який організувало Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, присвяченої використанню ЕСКО в житловому секторі.

В заході приймали участь більше ста керівників ОСББ та ЖБК Полтавщини, представники міськради та облдержадміністрації, громадськості та ЗМІ.

Традиційно були представлені два основних фінансові механізми, за допомогою яких покращуються умови проживання з мінімальними витратами на початковому етапі:

  1. державна програма “теплих” кредитів;
  2. механізм енергосервісу (ЕСКО).

Головним спікером, що ознайомив присутніх з обома механізмами за допомогою яскравих та інформативних презентацій, виступив Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт. Він надав детальну характеристику кожного з них, висвітливши як переваги їх використання, так і проблеми, які виникають на цьому шляху.

Заступник начальника управління ЖКГ Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тетяна Семенова доповнила цей виступ, навівши приклади дії місцевих програм додаткового відшкодування відсотків сум за “теплими” кредитами та доповівши про економічний ефект обласної та міської програми співфінансування “теплих” кредитів.

Представники двох ЕСКО-інвесторів, “ДТЕК ЕСКО” та “ЄвроЕСКО”, поділилися успіхами своїх компаній щодо реалізації механізму енергосервісу та планами інвестування коштів в ЕСКО-проекти житлової сфери Полтавської області.

Проведений захід призваний розширити сферу застосування одного з найефективніших методів енергозбереження та підвищення енергоефективності будівель. ОСББ, для яких питання скорочення витрат на енергоресурси є особливо актуальним, знайдуть в ЕСКО-механізмі можливість покращення умов проживання мешканців будинків за рахунок коштів інвесторів.

Leave a Reply