Волинь знайомиться з механізмом ЕСКО для різних типів будівель

Волинь знайомиться з механізмом ЕСКО для різних типів будівель

Досвід застосування ЕСКО-механізму в 2016-2018 роках показав, що ЕСКО-механізм ефективно працює як в громадських, бюджетних будівлях, так і в багатоквартирних житлових будинках.

Цьому питанню був присвячений семінар, який 06 липня 2018 пройшов у Луцьку в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, організованої Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта.

Перша частина семінару, який відкрив заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук, призначалась представникам місцевої влади, керівництву держадміністрацій та бюджетних установ, розпорядникам бюджетних коштів та спеціалістам з енергоефективності.

Про використання ЕСКО-контрактів для підвищення енергоефективності будівель доповідав Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт.
Він розповів більше ніж чотирьом десяткам учасників, як досягти підвищення енергоефективності будівель без залучення бюджетних коштів, за допомогою ЕСКО-механізму. Цінність енергосервісу полягає саме в тому, що модернізація бюджетних будівель здійснюється за рахунок приватних інвестицій, а ЕСКО-компанія повертає свої вкладення виключно завдяки досягнутій економії енергоспоживання і, таким чином, економії на комунальних послугах.

Представники компанії “ЄвроЕСКО”, інвестора, який вже має досвід роботи в цій сфері, розповіли учасникам семінару про свої досягнення на прикладі діючих ЕСКО-договорів, зокрема, про перевищення фактичної економії енергоресурсів над очікуваною. Поділилися планами інвестування в бюджетні будівлі Волинської області та напрямками запланованих робіт. Людмила Синецька, директор Київського обласного центру енергоефективності при Київській ОДА, доповнила їх виступ інформацією про успішне впровадження ЕСКО-механізму в районах та містах Київської області, яка є лідером за кількістю ЕСКО-тендерів (66) та підписаних у містах ЕСКО-договорів (12).

Друга половина семінару присвячувалась житловому сектору та призначалась керівникам ОСББ та ЖБК області. Головною перевагою для мешканців багатоквартирних будинків є можливість отримати нормативні показники для комфортного перебування в оселях з першого ж року дії ЕСКО-договору. При цьому не потрібні ніякі власні вкладення, що є основною проблемою для членів ОСББ, а також відсутні ризики втрати коштів, тому що платежі по енергосервісному договору здійснюються лише в разі забезпечення ЕСКО-інвестором реальної економії енергоресурсів і лише за рахунок цієї економії.

Практикою застосування ЕСКО-механізму для підвищення енергоефективності ОСББ поділився Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, а також представники ЕСКО-компанії “ЄвроЕСКО”. Шість волинських ОСББ познайомилися з тими кроками, які вони можуть пройти для скорочення енергоспоживання у своїх будинках, складнощами, які будуть їх очікувати, та рекомендаціями, як максимально швидко та ефективно досягти позитивних результатів.

Leave a Reply