В багатьох одеських школах зимою буде тепло

Затверджено істотні умови 15 ЕСКО-договорів

В багатьох одеських школах зимою буде тепло

В 2018 році одним із пріоритетних напрямків діяльності міської влади в Україні було визначено запровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери шляхом залучення позабюджетних коштів. Для цього законодавством передбачено декілька механізмів, одним із яких є закупівля енергосервісу в Системі публічних електронних закупівель “ProZorro”.

В червні 2018 відповідно Закону України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» Одеська міська рада затвердила істотні умови енергосервісних договорів для 10 будівель.

18 липня 2018 року на черговій сесії Одеської міської ради було прийняте рішення про затвердження істотних умов ЕСКО-договорів стосовно ще 15 об’єктів освіти:

 1. Одеського навчально-виховного комплексу “Гармонія” – “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – гімназія №6″;
 2. Одеської загальноосвітньої школи № 22 І-ІІІ ступенів;
 3. Одеської загальноосвітньої школи № 27 І-ІІІ ступенів;
 4. Одеської спеціалізованої школи № 32 І-ІІІ ступенів;
 5. Одеської загальноосвітньої школи № 33 І-ІІІ ступенів;
 6. Одеської спеціалізованої школи № 35 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови;
 7. Одеської загальноосвітньої школи № 38 І-ІІІ ступенів;
 8. Одеської загальноосвітньої школи № 51 І-ІІІ ступенів;
 9. Одеського навчально-виховного комплексу №53 “Загальноосвітня школа-ліцей І – ІІІ ступенів”;
 10. Одеської спеціалізованої школи № 54 І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови;
 11. Одеської загальноосвітньої школи № 60 І-ІІІ ступенів;
 12. Одеської загальноосвітньої школи № 62 І-ІІІ ступенів;
 13. Одеської загальноосвітньої школи № 81 І-ІІІ ступенів;
 14. Одеської загальноосвітньої школи № 95 І-ІІІ ступенів;
 15. Одеської загальноосвітньої школи № 100 І-ІІІ ступенів.

Затвердження істотних умов є державною гарантією повернення інвестицій ЕСКО-інвестору шляхом підписання ЕСКО-договорів. Найближчим часом планується підписання з переможцями тендерів енергосервісних договорів строком на 6 років. Активну участь у визначенні умов ЕСКО-контрактів та підготовці тендерної документації приймали експерти з енергосервісу ГС “Муніципальна енергія”. Всі договори передбачають підвищення енергоефективності будівель з досягненням економії споживання та витрат на оплату енергії більш, ніж 23 % від базового рівня споживання, загальна вартість кожного договору складає близько мільйона гривень.

На всіх об’єктах основним видом робіт заплановано встановлення індивідуальних теплових пунктів з онлайн управлінням і моніторингом, що забезпечує можливість регулювання подачі енергоресурсів в залежності від погодних умов. Таким чином можна буде підтримувати нормативні температурні показники у приміщеннях без перевитрат енергоресурсів, скорочуючи при цьому витрати на оплату комунальних послуг. При цьому ЕСКО-механізм дозволяє робити це без додаткових капіталовкладень з боку бюджету, лише за рахунок приватних інвестицій. ЕСКО-інвестор повертатиме вкладені в енергоефективні заходи кошти завдяки досягнутій економії енергоресурсів і лише при її наявності.

Leave a Reply