Продовжується робота над впровадженням ЕСКО-механізму в закладах освіти

Продовжується робота над впровадженням ЕСКО-механізму в закладах освіти

В лютому 2018 року представники вищих закладів освіти з багатьох міст України збиралися на інформаційний семінар, присвячений перевагам використання та особливостям впровадження одного з найвигідніших засобів підвищення енергоефективності: ЕСКО-механізму. Представники Міністерства освіти та науки зустрічалися з експертами з енергосервісу, в тому числі з експертами ГС “Муніципальна енергія”, щоб спільними зусиллями розпочати процес створення нормативних умов функціонування будівель освітніх закладів.

Наприкінці квітня на IV Форумі енергоефективного партнерства, організованому Держенергоефективності, його учасники на конкретних прикладах застосування в Україні ЕСКО-механізму в 2016-2017 роках познайомилися з можливостями економії енергоресурсів та витрат на теплову енергію в бюджетних закладах, із законодавчим полем, яке відкрило ринок ЕСКО-послуг для бюджетної сфери. Тоді ж був підписаний Меморандум про партнерство, в рамках якого і почалася співпраця Міністерства освіти з Держенергоефективності.

13 липня 2018 року підготовчий процес увійшов у наступну фазу. Міністерство освіти та науки видало наказ щодо проведення закупівлі енергосервісу для впровадження енергоефективних заходів. Це стосується 19 об’єктів, навчальних корпусів, гуртожитків та інших будівель, що належать Київському національному університету ім. Т. Г. Шевченка та Вінницькому коледжу Національного університету харчових технологій.

Наступним кроком стане закупівля енергосервісу в Системі публічних електронних закупівель “ProZorro” відповідно Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”.

Практика запровадження ЕСКО-механізму в минулі роки показує, що фактична економія енергоресурсів перевищує очікувану після проведення модернізації обладнання. Обидві сторони договору мають при цьому безпосередній виграш: скорочення терміну повернення інвестицій для ЕСКО-компанії та пришвидшений термін отримання обладнання у власність установи з подальшою економією ресурсів. Тому впровадження енергосервісу дозволить зменшити бюджетні витрати на оплату комунальних послуг.

Leave a Reply