Держенергоефективності разом з експертами з енергосервісу продовжує співпрацю з профільними службами

ЕСКО-семінар для МСНС

Держенергоефективності разом з експертами з енергосервісу продовжує співпрацю з профільними службами

31 липня 2018 експерти з енергосервісу зустрілися з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій для обговорення питань впровадження ЕСКО-механізму в бюджетних установах.

Інформаційний семінар, в якому взяли участь керівники та співробітники центрального апарату та всіх територіальних підрозділів ДСНС, організований Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта. На початку заходу між Держенергоефективності та ДСНС був підписаний Меморандум про співпрацю.

Вже протягом двох з половиною років в Україні використовується ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності будівель та створення комфортних умов перебування в приміщеннях. При цьому повністю відсутні витрати бюджету для модернізації, а енергозберігаюче обладнання встановлюється за рахунок приватних ЕСКО-інвесторів. Кошти, зекономлені при зменшенні платежів за комунальні послуги, направляються інвесторам під час дії договору, а після її закінчення повністю залишаються в розпорядженні бюджетних установ, як і встановлене обладнання.

З правовими засадами впровадження ЕСКО-механізму та зобов’язаннями Держенергоефективності познайомив учасників семінару Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Про переваги та особливості ЕСКО-механізму, перешкоди, які зустрічаються на цьому шляху, та методи їх подолання проінформував Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт. Своїм досвідом виконання ЕСКО-контрактів та тими позитивними результатами, що були досягнуті під час їх дії, поділилися представники чотирьох ЕСКО-компаній: “ДТЕК ЕСКО”, “ЄвроЕСКО”, “Енергосервіс Н” та “КиївЕСКО”.

Застосування такого фінансового механізму вже дало позитивні результати в багатьох бюджетних закладах, зокрема в дитячих закладах освіти, які першими почали активно його використовувати. В 2018 році процес впровадження ЕСКО-механізму поширився на адміністративні та господарські будівлі, що належать установам, підпорядкованим деяким профільним міністерствам, зокрема, Міністерству освіти та науки, Міністерству оборони.

На сьогоднішній день Державною службою України з надзвичайних ситуацій зібрано дані по енергоспоживанню 150 підпорядкованих їй об’єктів, енергоефективність яких може бути підвищена за допомогою ЕСКО-механізму. Проведений в кінці липня в ДСНС захід допоможе усвідомленню розпорядниками бюджетних коштів Державної служби України з надзвичайних ситуацій переваг та особливостей використання енергосервісу для створення нормативних умов в приміщеннях, які цього потребують, та пришвидшить процес підготовки та проведення ЕСКО-тендерів згідно встановленій законодавством процедурі.

Leave a Reply