Державна служба статистики підключається до освоєння ЕСКО-механізму

Державна служба статистики підключається до освоєння ЕСКО-механізму

02 серпня 2018 у Києві пройшов семінар “Енергосервіс в бюджетній сфері України: успіхи-2016-2017, перспективи 2018. Потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності об’єктів Держстату”.

Організаторами семінару вперше був використаний незвичний для такого роду заходів формат. Конференц-зв’язок з усіма підрозділами на місцях дозволив залучити на місцях представників всіх двадцяти п’яти територіальних підрозділів разом із керівниками центрального апарату до зустрічі з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком, директором Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марселем Рьотігом, експертами з енергосервісу та керівниками ведучих ЕСКО-компаній України.

Семінар був присвячений ознайомленню розпорядників бюджетних коштів Держстату з ЕСКО-механізмом, одним із найвигідніших засобів підвищення енергоефективності будівель.

Темою виступу Голови Держенергоефективності Сергія Савчука були правові засади впровадження ЕСКО-механізму та зобов’язання Держенергоефективності щодо допомоги у підготовці до реалізації енергосервісних контрактів. Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт розкрив учасникам семінару сутність ЕСКО-механізму, особливості його впровадження та ті переваги, що матимуть установи, які використовуватимуть його для підвищення енергоефективності будівель. Не обійшов увагою він і перешкоди, які зустрічаються на цьому шляху, зокрема відсутність мотивації працівників установ у підвищенні енергозбереження, та розказав про методи подолання цих проблем.

Представники п’яти ЕСКО-компаній, Євро ЕСКО, “Український енергетичний траст”, “ДТЕК ЕСКО”, “Еско ЮА” та “КиївЕСКО”, які вже мають багаторічний досвід виконання енергосервісних контрактів, поділилися з учасниками семінару тими позитивними результатами, що були досягнуті під час їх дії. Наочною ілюстрацією стали наведені цифри перевищення фактичної економії енергоресурсів над очікуваною після проведення модернізації обладнання. При цьому скорочується термін повернення інвестицій для ЕСКО-компанії та пришвидшується термін отримання обладнання у власність установи з подальшою економією ресурсів та коштів. Позитивні результати з’являються одразу, наприклад, у 2016 році у місті Києві реальна економія перевищила очікувану за ЕСКО-договорами у 2 рази (30 % проти запланованих 15 %), при якій строк договору скорочується до 2,5 – 3,5 років.

На сьогоднішній день Державною службою статистики зібрано дані по енергоспоживанню 30 підпорядкованих їй об’єктів, енергоефективність яких може бути підвищена за допомогою ЕСКО-механізму. Проведений захід допоможе зрозуміти переваги та особливості енергосервісу для створення нормативних умов в приміщеннях. Наступним кроком стане процес підготовки та проведення ЕСКО-тендерів згідно встановленій законодавством процедурі.

Leave a Reply