У Запоріжжі завершується інформаційно-роз'яснювальна кампанія, присвячена впровадженню енергосервісу в бюджетній та житловій сферах

Семінар з впровадження ЕСКО

Запоріжжя завершує інформаційно-роз’яснювальну кампанію, присвячену впровадженню енергосервісу в бюджетній та житловій сферах

03 серпня 2018 відбувся останній з літнього циклу семінар з впровадження ЕСКО в бюджетній та житловій сферах, організований Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта.

Як і попередні семінари в інших містах України, він присвячений роз’ясненню основних принципів ЕСКО-механізму, тих переваг, які дає його використання як бюджетним установам, так і співвласникам багатоквартирних житлових будинків. Головна з них – це можливість підвищення енергоефективності будівель без залучення бюджетних коштів або власних коштів мешканців. Біля семидесяти представників владних структур, комунальних підприємств та бізнесу усіх семи районів міста отримали інформацію про законодавче підгрунтя енергосервісу, механізми та процедури, які діють в цій галузі, познайомилися із зобов’язаннями Держенергоефективності стосовно допомоги у впровадженні ЕСКО-механізму в бюджетній сфері. Більше ста осіб з 95 ОСББ познайомилися з можливостями в перший же рік співпраці з ЕСКО-інвестором отримати зниження комунальних платежів при збереженні або створенні теплих, нормативних умов проживання у будинках.

З усіма цими темами учасників семінару познайомив Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт. Його виступ був прокоментований представниками ЕСКО-компаній “Український енергетичний траст”, “ДТЕК ЕСКО” та “ЄвроЕСКО”, які вже кілька років поспіль з успіхом використовують механізм енергосервісу для модернізації систем опалення та освітлення в житлових будинках та громадських будівлях, зокрема в дитячих закладах освіти. Були наведені конкретні цифри перевищення вдвічі фактичної економії енергоресурсів над очікуваною (30% проти запланованих 15%), при якій строк договору скорочується до 2,5 – 3,5 років. Про успішне впровадження ЕСКО-механізму в районах та містах Київської області, яка є лідером за кількістю ЕСКО-тендерів (66) та підписаних у містах ЕСКО-договорів (13), поділилася інформацією Людмила Синецька, директор Київського обласного центру енергоефективності при Київській ОДА.

Проведений у Запоріжжі захід ще на крок наблизив Україну до застосування прийнятого в усьому світі підходу до енергозбереження, економії ресурсів та коштів, підвищення енергоефективності будівель та створення зручних, теплих умов перебування людей у житлових та громадських приміщеннях.

Leave a Reply