ЕСКО-механізм в Україні продовжує удосконалюватись

ЕСКО-механізм в Україні продовжує удосконалюватись

В Україні майже 100 тисяч бюджетних об’єктів потребує модернізації для зменшення використання енергоресурсів. Все більш затребуваним в бюджетній сфері стає ЕСКО-механізм, що дозволяє впровадити енергозберігаючі заходи виключно за рахунок інвестора.

В кінці 2017 року в Системі електронних закупівель «PROZORRO» розпочалося проведення тендерів для закупівлі енергосервісу. За 10 місяців, що пройшли від початку цієї діяльності, було оголошено 515 тендерів у 35 містах України. На сьогоднішній день 177 з них вже завершились підписанням енергосервісних контрактів, по яким розпочалися роботи для підвищення енергоефективності громадських будівель. Згідно попереднім прогнозам до кінця року кількість підписаних контрактів досягне 250-300.

Головним фактором, що дозволив цьому прогресивному інструменту широко розповсюджуватися, стала глибоко продумана законодавча база, розроблена за безпосередньою участю Держенергоефективності за допомогою експертів з енергосервісу, зокрема, експертів ГС «Муніципальна енергія».

Нагадаємо основні законодавчі моменти, які сприяють впровадженню ЕСКО-механізму в Україні та уможливлюють досягнення позитивних результатів його використання:

  • проведення ЕСКО-тендерів у Системі електронних закупівель «PROZORRO»;
  • збільшення максимального строку договору від 10 до 15 років;
  • розширення можливостей для сторін договору щодо розподілу економії енергоресурсів;
  • можливість проведення єдиного ЕСКО-тендеру на «пул» об’єктів;
  • збільшення строків погодження істотних умов договору та його укладання.

На сьогоднішній день продовжується активна робота над удосконаленням законодавчої бази з метою зняття тих фінансово-економічних, організаційних та інших бар’єрів, що й досі в певній кількості існують при підготовці та виконанні ЕСКО-договорів. В цій діяльності Держенергоефективності активно співпрацює з міжнародними організаціями та експертами з енергосервісу, намагаючись перейняти позитивний світовий досвід для пришвидшення та збільшення ефективності впровадження ЕСКО-механізму.

Спільними зусиллями законотворців, представників центральних та місцевих владних структур, ЕСКО-компаній та експертів Україна все успішніше рухається по шляху до енергонезалежності, економії енергоресурсів та покращення умов перебування населення країни в громадських будівлях.

Leave a Reply