Промисловість готується до впровадження енергоефективних проектів

Промисловість готується до впровадження енергоефективних проектів

Близько третини від усього енергоспоживання в Україні припадає на промисловий сектор економіки. Тому однією з головних задач для промисловості є впровадження енергоефективних заходів, що дозволять нарощувати обсяги виробництва, водночас скорочуючи енергоспоживання.

Тема скорочення споживання енергоресурсів стала головною на нещодавній зустрічі представників великих промислових підприємств з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком, Першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максимом Нефьодовим та керівником Проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» Рікардом Кюльхаймом. Ці підприємства взяли участь у відборі на проведення енергоаудитів за підтримки Уряду Німеччини (проекту GIZ) для подальшої реалізації пілотних проектів з впровадження енергоефективних заходів.

Держенергоефективності разом з GIZ працює над імплементацією 27-ої Директиви ЄС. Розроблено проект Закону України «Про енергоефективність», де одна із статей передбачає проведення для великих підприємств енергоаудиту один раз у 4 роки або перехід на систему енергоменеджменту. Також розробляється механізм співфінансування енергоефективних заходів для підприємств.

Вже понад 60 підприємств хлібопекарської та молочної промисловості, машинобудування та виробництва неметалевих будівельних матеріалів запланували провести енергоаудити.

Під час зустрічі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав підприємства проводити енергоаудити, впроваджувати системи енергоменеджменту та енергоефективні проекти. Це дозволить підвищити конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, які з меншими затратами зможуть випускати більш якісну продукцію.

Leave a Reply