Енергосервіс в бюджетних установах та житлі

Інформаційний семінар у Дніпрі

Енергосервіс в бюджетних установах та житлі

21 вересня 2018 у Дніпрі пройшов вже традиційний для сфери енергозбереження семінар, присвячений найбільш пристосованому для поліпшення енергоефективності будівель механізму – ЕСКО.

Семінар був проведений за підтримки Проекту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Майже 100 000 бюджетних установ України потребують модернізації з метою зменшення енергоспоживання та підвищення енергоефективності використання будівель. Декілька років поспіль Держенергоефективності разом з експертами проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед керівників установ та представників місцевої влади для ознайомлення їх з основними принципами ЕСКО-механізму та донесення до розпорядників бюджетних коштів тих переваг, що отримують держустанови при його використанні.

В ході семінару Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт навів приклади використання енергосервісу для бюджетних будівель та житлового сектору.

Успішне використання цього механізму в житлі в 2017-2018 роках, реалізовані з ОСББ проекти як у столиці, так і в інших містах, показали, що для житлового сектору цей механізм має такі ж самі переваги, як і для бюджетних громадських будівель. Так само він дозволяє при відсутності коштів на першочергові заходи, не звертаючись до банків та інших фінансових установ, провести необхідні роботи виключно за рахунок ЕСКО-інвесторів. Отримати видимі результати можна вже в перший рік співпраці, а потім виплачувати ЕСКО-компанії платежі по договору за рахунок зекономлених коштів, зменшивши, дякуючи застосуванню енергозберігаючих заходів, комунальні платежі. А через декілька років, після закінчення терміну дії ЕСКО-контракту, вся досягнута при зменшенні енергоспоживання економія залишається у розпорядженні установи або членів ОСББ та може бути направлена на задоволення інших потреб.

Завдяки проведенню подібних інформаційних семінарів все більш широка аудиторія знайомиться з перевагами та особливостями ЕСКО-механізму для подальшого пришвидшення його впровадження.

Leave a Reply