Законодавча підтримка ЕСКО та інших механізмів енергозбереження

Прес-конференція в рамках проекту "ЕКО-трансформація-2018"

Законодавча підтримка ЕСКО та інших механізмів енергозбереження

Питання скорочення енергоспоживання та оптимізації витрат на енергоресурси стало одним з основних на проведеній нещодавно прес-конференції в рамках проекту “ЕКО-трансформація-2018″.

Про державну політику в цій сфері розповів учасникам прес-конференції Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Багато уваги було приділено законодавчій підтримці “чистої” енергетики, зменшення шкідливих викидів, утилізації відходів, а також законодавчому стимулюванню впровадження ЕСКО-механізму в бюджетній сфері як одного з найефективніших інструментів для підвищення енергоефективності будівель.

Робота над ЕСКО-механізмом проводиться активно з 2016 року. Її результатом стало заключення за останній рік близько 200 ЕСКО-контрактів, переважно у сфері освіти для модернізації будівель дитячих навчальних закладів, а останнім часом і в промисловості. В 2018 році до впровадження ЕСКО-механізму підключились і профільні міністерства, зокрема, за кошти ЕСКО-інвесторів буде проводитись модернізація чотирьох насосних станцій, які належать Держводагентству. Очікувана економія – до 310 тис. грн у рік під час дії договорів, а після їх завершення – більше 3 млн. грн щороку. Також у розпорядженні Держводагентства залишиться модернізоване обладнання.

Держенергоефективності і надалі продовжить роботу по законодавчому вдосконаленню як ЕСКО-механізму, так і інших механізмів для оптимізації використання енергоресурсів. Це допоможе налагодженню зв’язків та співпраці бізнесу, громадськості та держави на подальшому шляху до енергонезалежності країни.

Leave a Reply