Енергонезалежність України: відновлювана енергетика, "зелені" проекти, ЕСКО

Меморандум про партнерство

Енергонезалежність України: відновлювана енергетика, “зелені” проекти, ЕСКО

2018 рік став для України роком активного просування по шляху до енергонезалежності. Це знаходить своє підтвердження в різних галузях економіки завдяки активним діям як владних та комерційних структур, так і громадськості країни.

Велику роль в цьому процесі відіграє Держенергоефективності. Одним з основних напрямків діяльності є створення законодавчої бази, що дозволяє використовувати різні механізми, як фінансові, так і організаційні, для впровадження передових світових технологій у сфері енергозбереження. Це, насамперед, стосується застосування ЕСКО-механізму, використання альтернативних джерел енергії, “теплих” кредитів та інших. По-друге, проводиться активна інформаційна підтримка територіальних громад, ОСББ, підприємств-виробників тощо. З місцевими органами влади підписуються меморандуми про співпрацю щодо удосконалення системи енергоменеджменту в бюджетних установах, ведеться робота з профільними асоціаціями, особливо під час роботи над законодавством.

Днями Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком та президентом Асоціації сонячної енергетики України Юрієм Фаворським був підписаний Меморандум про партнерство у напрямку збалансованого та ефективного розвитку відновлюваної електроенергетики, у тому числі сонячної.

«Чиста» електроенергетика в Україні проходить етап стрімкого розвитку. В 2018 році встановлено майже у 2 рази більше нових потужностей у цій сфері, ніж за 2017 рік. Більша частина нововведених проектів – це сонячні електростанції. Росте попит на них серед населення, більше 4,5 тисяч сімей встановили СЕС у приватних домогосподарствах. Враховуючи це, Держенергоефективності та Асоціація сонячної енергетики планують спільно працювати у таких напрямах:

  • стимулювання виробництва обладнання та технологій для об’єктів відновлюваної енергетики в Україні;
  • сприяння залученню інвестицій;
  • широка популяризація потенціалу вітчизняного ринку «зелених» проектів для бізнесу та інвесторів.

Україна і надалі буде шукати засоби прискорення руху до енергонезалежності. І найважливіше завдання – долучити до цього процесу всі структури та громадськість країни, щоб питання ресурсозбереження стало головним для нашої держави.

Leave a Reply