Співпраця членів Української асоціації Енергосервісних компаній у вирішенні питань ЕСКО-механізму - залог його успішного впровадження

Співпраця членів Української асоціації Енергосервісних компаній у вирішенні питань ЕСКО-механізму – залог його успішного впровадження

16 жовтня 2018 відбулося VI чергове засідання правління Української асоціації Енергосервісних компаній.

Керівники компаній, що працюють у сфері ЕСКО, поділилися своїми досягненнями за останні кілька місяців. Голова правління асоціації, Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт окреслив ті напрямки подальшої діяльності, що потребують особливої уваги та координування дій всіх учасників ринку ЕСКО.

Ключовим питанням засідання було обговорення стану внесення поправок до законодавства в сфері ЕСКО. Величезна робота в цьому напрямку, що була проведена останніми роками, вже призвела до прийняття прогресивного законодавства, яке дозволило ввести значні інвестиції в об’єкти соціальної сфери, зокрема, в дитячі навчальні заклади. Але асоціація наполегливо працює в напрямку покращення законодавчого поля для подальшого розширення потенціалу до інвестування в державні та житлові об’єкти. А потенціал дуже великий. Проводиться обстеження об’єктів Держводагентства, сформований попередній список з 22 насосних станцій, що готуються до модернізації за допомогою механізму ЕСКО. Ведеться робота з МВС, Державним агентством з резерву України, Державною службою статистики.

Значне місце в зустрічі керівників ЕСКО-компаній зайняли питання поглибленого партнерства з місцевою владою (за допомогою пілотних проектів ПРООН) з метою комплексної модернізації об’єктів у таких містах, як Ніжин, Славутич, Саврань, Дрогобич, Одеса, Миколаїв, Лубни, Бердичів. Також йшло активне обговорення варіантів кредитування послуг ЕСКО, формування нових банківських продуктів та схем взаємодії з різними фінансовими установами. Були виділені вдалі рішення, зокрема, факторинг, які в кінцевому результаті мають призвести до скорочення строку окупності інвестицій і пришвидшити досягнення енергоефективної модернізації будівель, економії енергоресурсів і, відповідно, коштів на оплату комунальних послуг.

Leave a Reply