Саврань вдруге стає колискою ЕСКО-інновацій!

Саврань вдруге стає колискою ЕСКО-інновацій!

ЕСКО-механізм почав свій шлях в Україні з Одеської області.

Селище Саврань стало місцем, де був підписаний перший в країні ЕСКО-контракт. І ось восени 2018 – нова інновація: 19 жовтня оголошений перший в Україні ЕСКО-тендер з умовою співфінансування енергоефективних заходів в будівлі Концебівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Одеська область, Савранський район, с. Концеба). Частково роботи виконуватимуться за кошти ЕСКО-інвестора, частково – замовником за рахунок місцевого бюджету.

Тому основною особливістю даного тендеру стало те, що був встановлений максимальний фіксований відсоток платежів на користь учасника. Його розмір розрахований на основі проведеного енергоаудиту та становить 29%. Також при цьому враховувався перелік заходів, які будуть фінансуватися з місцевого бюджету. Таким чином, при реалізації ЕСКО-договору більше 70% від економії залишається в бюджеті.

Ще одна показова властивість тендеру – критерій вибору переможця. Ще в 2016 році Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт казав: “Ринок має бути вільним для конкуренції виключно за одним об’єктивним економічним критерієм – показник ефективності договору”. Його слова втілені в життя: єдиним критерієм вибору переможця зараз є показник енергоефективності – 100%.

Безумовно, проведення цілісного комплексу енергоефективних заходів дозволяє отримати більшу економію ресурсів, ніж при виконанні окремих робіт. Але далеко не всі заходи мають термін окупності достатньо невеликий, щоб їх можливо було виконувати з використанням приватних ЕСКО-інвестицій. Тому участь замовника у виконанні частини робіт, зокрема, довгоокупних, як то утеплення стін та горищного перекриття, дозволить отримати більший відсоток економії. Так, очікується, що в Саврані економія відносно базового рівня споживання перевищить 75%. З боку ж ЕСКО-компанії будуть проведені роботи по модернізації системи опалення та встановленню теплового пункту з автоматичним регулюванням подачі тепла в залежності від погодних умов та температури в приміщенні.

Втілення енергосервісного договору в Саврані стане прикладом успішної співпраці бізнесу з місцевою владою та започаткує подальше використання співфінансування енергоефективних заходів.

Leave a Reply