Рівне готується до впровадження ЕСКО-механізму

Рівне готується до впровадження ЕСКО-механізму

30 жовтня 2018 у місті Рівне відбулася робоча зустріч представників ЕСКО-компанії, члена Української асоціації Енергосервісних компаній, “Енергосервіс Н”, Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міськради та ГО “Агенція сталого розвитку міста”.

Заступник директора компанії “Енергосервіс Н” Артем Демиденко та керівник Управління містобудування та архітектури Роман Ширко обговорили питання, пов’язані з підвищенням енергоефективності будівель за допомогою ЕСКО-механізму. Артем Демиденко розповів про систему моніторингу та інтелектуального управління споживанням енергії будівлею з можливістю віддаленого доступу до телеметричних даних та автоматичним погодним регулюванням. Ця система вже встановлена компанією в багатьох бюджетних будівлях, зокрема, в дитячих закладах освіти. На сьогоднішній день вона вже забезпечує там економію енергоресурсів та зменшення комунальних платежів за їх використання.

Також Артем Демиденко та Роман Ширко поспілкувались щодо можливості запровадити ЕСКО-механізм в сфері муніципального вуличного освітлення. Вони домовилися, що компанія надасть спеціалістам міськсвітла розроблений нею опитувальник для проведення розрахунків та підготовки матеріалів для майбутньої співпраці.

З представником ГО “Агенція сталого розвитку міста” Оленою Хмельник була обговорена можливість поглибленого партнерства для проведення комплексної модернізації будівель, що однозначно дає підвищену вигоду замовнику енергосервісних послуг. При цьому була розглянута можливість використання грантів як складової частини фінансування для виконання замовником частки робіт з підвищення енергоефективності будівлі.

Проведена зустріч є складовою частиною підготовки Рівного до проведення модернізації різних систем будівель міста для покращення умов перебування в них громадян при одночасному зменшенні енергоспоживання. Обговорення як технічних, так і суто економічних питань поглиблює розуміння учасниками діалогу важливості проведення технічної модернізації будівель, використовуючи сучасні фінансові механізми. Запустивши процеси ресурсозбереження та енергоефективності за допомогою ЕСКО-механізму, місто отримає можливість досягти значної економії бюджетних коштів при покращенні температурних показників у приміщеннях.

Leave a Reply