Продовжується знайомство з ЕСКО-механізмом в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ)

Продовжується знайомство з ЕСКО-механізмом в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ)

В другій половині 2018 року з можливостями та перевагами ЕСКО-механізму почала знайомство сільська місцевість: 30 жовтня відбувся тематичний семінар «ЕСКО в територіальних громадах Полтавщини».

Захід став логічним продовженням проведеної в 2017-2018 роках Держенергоефективності інформаційно-роз’яснювальної кампанії стосовно використання ЕСКО-механізму в бюджетних закладах, результатом якої стала велика кількість ЕСКО-контрактів, переважно в міських дитячих закладах освіти.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький відзначив, що що для органів місцевого самоврядування та громад області співпраця з ЕСКО-компаніями є потужним ресурсом для забезпечення гарантованого досягнення економії паливно-енергетичних ресурсів.

Про особливості, переваги та перспективи впровадження ЕСКО-механізму в бюджетній сфері розповів учасникам семінару Володимир Кріль, директор ЕСКО-компанії «Український Енергетичний Траст», яка є членом Української асоціації Енергосервісних компаній. Він розкрив схему реконструкції системи теплопостачання Комунального закладу з алгоритмом необхідних для цього дій та презентував позитивний досвід компанії у цій сфері. Ігор Кучеренко, керівник ще однієї компанії-члена Української асоціації Енергосервісних компаній, «Строй Інвест», детально розповів про важливість проведення та процедуру енергосертифікації та енергоаудиту будівель бюджетної сфери, які обов’язково передують підготовці та заключенню ЕСКО-договорів. Про форми розвитку державно-приватного партнерства доповів в.о. директора КП «Полтавська агенція з енергоефективності» Олексій Северин.

Особливу увагу учасників заходу привернули теми «Розрахунок показника ефективності енергосервісного договору» та «Географія запровадження ЕСКО-договорів Полтавської області», які в доступній та цікавій формі розкрила начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради.

Компанії-члени Української асоціації Енергосервісних компаній і надалі будуть брати активну участь в організації та проведенні заходів, пов’язаних з інформаційним забезпеченням об’єднаних територіальних громад (ОТГ) стосовно використання ЕСКО-механізму в бюджетних закладах, тому що цей механізм дозволяє без додаткових витрат зменшити споживання енергоресурсів та, відповідно, знизити витрати на оплату комунальних послуг.

Leave a Reply