В багатьох українських школах опалювальний сезон розпочався з ЕСКО

У вересні 2018 у Миргороді був підписаний перший в місті енергосервісний договір між загальноосвітньою школою № 9 та ЕСКО-компанією, членом Української асоціації Енергосервісних компаній, “Український енергетичний траст”, яка стала переможцем тендеру в Системі електронних торгів ProZorro.

Активна співпраця Миргородського міського голови Сергія Соломахи, спеціалістів відділу освіти та відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту, директора школи і представників компанії-інвестора та її керівника Володимира Кріля закінчились створенням у школі комфортного температурного режиму та початком отримання економії споживання тепла.

01 листопада компанія “Український енергетичний траст” завершила виконання всіх енергосервісних заходів:

  • розробена проектно-кошторисна документація з оформленням всіх дозвільних документів;
  • проведена закупівля модульного індивідуального теплового пункту із системою погодного регулювання та online-диспетчеризацією;
  • виконані монтажні та пуско-налагоджувальні роботи з подальшою передачею обладнання в користування навчальному закладу з трирічною гарантією.

Мінімальне скорочення споживання в натуральній формі за період дії договору повинно становити 21,8%. Оплата навчальним закладом компанії-інвестору буде здійснюватися економії тільки за умови досягнення гарантованої мінімальної економії в розмірі 80% від фактичної економії. Інші 20% залишатимуться в бюджеті міста. Після закінчення терміну дії договору все обладнання перейде у власність школи і дозволить надалі підтримувати нормативну температуру в приміщеннях при меншому споживанні енергоресурсів.

Начальником відділу освіти Тетяною Колибельнік та керуючою справами виконавчого комітету Антоніною Нікітченко були перевірені температурні умови в приміщеннях школи. Після того ними була однозначно схвалена думка про доцільність встановлення подібних ІТП за ЕСКО-механізмом і в інших закладах освіти міста.

Враховуючи, що система опалення у школі не зазнавала модернізації з часів побудови, це вже понад 30 років, в середньому за спожите тепло доводилось виділяти з міського бюджету більше 1 мільйона гривень щорічно. Тому бюджет міста завдяки отриманій економії зберігатиме значну суму, особливо після закінчення платежів на користь ЕСКО-інвестора, а зекономлені кошти зможуть направлятися на вирішення інших соціально значимих проблем.

Leave a Reply