Київська область почала економити бюджетні кошти за допомогою ЕСКО

Київська область почала економити бюджетні кошти за допомогою ЕСКО

2018 рік ознаменувався початком масового укладання ЕСКО-договорів та проведення енергосервісних заходів в дитячих закладах освіти.

В багатьох школах та садочках протягом літніх та осінніх місяців проводилися підготовчі роботи та встановлення обладнання. З початком опалювального сезону проведені заходи вже почали давати економію енергоресурсів.

Так, ще наприкінці зими компанія-інвестор “КиївЕСКО” уклала 5 енергосервісних договорів з Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради (Київська область, м. Славутич). До 1 жовтня була проведена модернізація систем опалення, встановлені якісні індивідуальні теплові пункти (ІТП) датської фірми “Danfoss”, яка спеціалізується на на виробництві промислової автоматики, зокрема, теплової автоматики. Комплекси обладнання включають в себе засоби автоматичного регулювання подачі тепла в залежності від коливань температури навколишнього середовища. Особливий ефект це дає на початку опалювального сезону, коли спостерігаються досить великі перепади між нічними та денними показниками температури.

Вже перший місяць роботи надав вражаючі результати: середній показник економії теплової енергії становить понад 50% відносно базового рівня споживання теплової енергії проти запланованих 20,8%. Підписані акти виконаних робіт зафіксували отримання економії по всіх п’яти об’єктах. Платежі на оплату теплової енергії Замовником енергосервісу були зменшені на 65 тисяч гривень.

Отримана фактична економія перевищує заплановану, що дає надію на подальше скорочення терміну дії договору. Після його закінчення встановлене обладнання перейде у власність Замовника, а вся сума отриманої економії залишиться у розпорядженні бюджету та зможе бути направлена на інші необхідні цілі.

Leave a Reply