Київ відчув переваги енергосервісу

Київ відчув переваги енергосервісу

1 жовтня 2018 опалювальний сезон в двадцяти двох столичних дитячих закладах освіти розпочався з використанням енергосервісного обладнання.

Компанія “КиївЕСКО”, яка навесні 2018 уклала 22 енергосервісні контракти, протягом літніх місяців на виконання умов договорів провела модернізацію систем опалення в школах і дитячих садочках столиці.

На початку осені були завершені всі підготовчі роботи по встановленню та підключенню автоматики. Київські заклади отримали можливість використовувати рівно стільки енергоресурсів, скільки потрібно для підтримання в приміщеннях нормативної температури. Встановлене обладнання дозволило враховувати стан будівель та коливання температури навколишнього середовища протягом доби і не допускати перевищення теплового потоку, як то відбувалося в попередні роки. Завдяки цьому заклади освіти отримали економію енергоресурсів без порушення нормативів для відповідних приміщень. А це в свою чергу призвело до зменшення платежів за опалення.
За підсумками першого місяця використання енергосервісу лише в 22 об’єктах, що модернізовувалися компанією “КиївЕСКО”, столичний бюджет зекономив більше, ніж 630 тисяч гривень. Свою частку в економію енергоресурсів та коштів вносять і інші об’єкти з тих 49, що зайнялися модернізацією в 2018 році.

Київ і надалі використовуватиме ЕСКО-механізм для покращення умов перебування дітей та дорослих в школах та дитсадках. Цей механізм останніми роками неодноразово підтвердив свою значимість та зручність у використанні в різних сферах, зокрема в бюджетних установах. На 2019 рік запланована робота по підготовці та проведенню модернізації систем опалення ще в 90 дитячих закладах освіти. Вже проведено їх обстеження для формування списку необхідних енергосервісних заходів. Таким чином, столиця навела міцні містки між державними установами та приватними інвесторами. А в виграші – як міський бюджет, так і всі мешканці міста.

Leave a Reply