Український енергетичний тиждень’18: Нафтогаз. Відновлювана енергетика. Енергоефективність. ОСББ.

Український енергетичний тиждень’18: Нафтогаз. Відновлювана енергетика. Енергоефективність. ОСББ.

З 19 по 21 листопада 2018 у столичному НСК «Олімпійський» відбувся «Український енергетичний тиждень’18», подія, що об’єднала чотири різні напрямки, важливі для національної енергетики.

В рамках заходу пройшли чотири форуми:

  • IIІ «Український нафтогазовий інвестиційний форум ’18»;
  • ІІІ «Український форум з відновлюваної енергетики ’18»;
  • ІІ «Український форум з енергоефективності ’18»;
  • І «Український форум ОСББ ’18».

Протягом трьох років ці форуми є місцем зустрічі представників енергетичного сектора, фінансових організацій, українських та іноземних інвесторів та державних діячів для встановлення бізнес-контактів та пошуку інвестиційних можливостей, створення основи для прийняття важливих рішень, обговорення шляхів розвитку та реформування ключових секторів енергетики.

Дуже символічно, що саме в рамках енергетичного тижня організовано І «Український форум ОСББ ’18». Процес створення ОСББ в Україні триває вже пару десятиліть, але в останні роки він набуває все більшого розмаху. А для мешканців головним було і залишається питання ефективного керування багатоквартирним будинком. Створення комфортних умов проживання, зменшення комунальних платежів – ці проблеми торкаються кожного. Тому у фокусі форуму була саме тема енергоефективності багатоквартирних будинків. Для її обговорення збиралися діючі голови та члени правління ОСББ, представники будинків, зацікавлених у створенні ОСББ, компаній, що обслуговують багатоквартирні будинки,громадських організацій та фінансових установ, а також представники державних структур. Форум став тією комунікаційною платформою, де учасники змогли практично розглянути реальні кейси роботи ОСББ.

У заходах приймали участь представники тих державних структур, чия діяльність безпосередньо пов’язана з вирішенням проблем енергозбереження, зокрема, одним із спікерів виступив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Зважаючи на успіхи впровадження в бюджетних установах ЕСКО-механізму, на зустрічах форуму була розглянута і тема використання його для підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків. Можливість отримати суттєві результати в перший рік його застосування при відсутності початкових вкладень є дуже привабливим не тільки для громадських будівель, а й для житлового сектору.

Обговорення нагальних питань, пов’язаних з раціональним використанням енергоресурсів, та використання провідного світового досвіду готує шлях до прийняття у наступному році виважених рішень, що наблизять Україну до енергонезалежності та дозволять покращити умови життя населення країни.

Leave a Reply