ЕСКО та енергоменеджмент - складові питання конференції "Енергоефективність у громадах II"

ЕСКО та енергоменеджмент – складові питання конференції “Енергоефективність у громадах II”

04-05 грудня 2018 місто Чернівці зібрало представників 20 міст, що були відібрані для участі в проекті “Енергоефективність у громадах II”. Участь у річній конференції прийняли міські голови та співробітники, що відповідають за енергоефективність, для подальшого навчання муніципальному енергетичному менеджменту та встановлення ділових контактів у сфері енергоефективності.

Проект “Енергоефективність у громадах II” реалізується в Україні компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Стратегічним партнером є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).

Метою проекту є покращення передумов для подальшого поширення енергетичного менеджменту в громадах та зміцнення пропозицій компаній, що надають послуги з енергоефективності. Однією з важливих дій є проведення роз’яснювальної роботи на комунальному рівні стосовно користі, варіантів та інструментів енергетичного менеджменту, а також питань технологій, аналізу співвідношення витрат та ефективності або проектного менеджменту.

Проект базується на досвіді попереднього проекту “Енергоефективність у громадах”, підтримкою якого скористались близько 50 великих громад і вже досягли значного прогресу в реалізації заходів з енергоефективності. В річній конференції взяли участь представники п’яти українських міст, що передаватимуть свій досвід новообраним учасникам.

Також активну участь у заході приймали представники асоціацій “Асоціація малих міст України”, “Енергоефективні міста України” та “Українська асоціація Енергосервісних компаній”. Зокрема, представник асоціації “Українська асоціація Енергосервісних компаній” Андрій Даценко розповів про реалізацію в період 2016-2018 рр. ЕСКО-механізму, одного з найвигідніших та найуспішніших засобів підвищення енергоефективності як громадських, так і житлових будівель. Детально були розглянуті його особливості, ті переваги, що надає його використання, та законодавча підтримка енергосервісу. Також показані організаційні та фінансові перешкоди на шляху його впровадження та розглянуті методи подолання цих перешкод. Були озвучені варіанти співпраці ЕСКО-інвесторів з місцевими органами влади для використання моделі поглибленого партнерства і, таким чином, підвищення енергоефективності при застосуванні цілісного комплексу енергоефективних заходів.

Особливу зацікавленість у використанні ЕСКО-механізму проявили міста Чортків, Глухів, Мирноград та Збараж. Тому даним містам були надані додаткові консультації стосовно тонкощів реалізації ЕСКО-проектів, їх особливостей та переваг.

Проведена річна конференція допоможе створити у середньостроковій перспективі можливості для широкого застосування системного та фінансово ефективного енергетичного менеджменту включно з плануванням та впровадженням заходів з енергоефективності, зокрема, укладення ЕСКО-контрактів для проведення модернізації будівель з метою підвищення їх енергоефективності. А це, в свою чергу, є кроком для забезпечення фінансово доступного, надійного та сталого енергопостачання, що має високий пріоритет для країни на шляху до її енергонезалежності.

Leave a Reply