Продовжується співпраця України з ОЕСР у сфері ЕСКО

Продовжується співпраця України з ОЕСР у сфері ЕСКО

Протягом останніх декількох років Україна активно співпрацювала з Организацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) над розробленням законодавчого підґрунтя для створення сталого ринку енергосервісних компаній (ЕСКО).

Ще у 2015 році ОЕСР були запропоновані чотири набори рекомендацій для підтримки розвитку ЕСКО в Україні, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності країни з одночасним забезпеченням переходу до більш енергоефективної економіки. З того часу ОЕСР підтримувала тісні зв’язки з ключовими зацікавленими сторонами в Україні. У квітні, липні та вересні 2018 року в Києві пройшла низка зустрічей експертів ОЕСР з українськими експертами та представниками влади, зокрема, Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком, представниками Української асоціації Енергосервісних компаній, експертами ГС “Муніципальна енергія”. У цій роботі взяли участь експерти з Норвегії та Швеції, а також представники Асоціації енергосервісних компаній Іспанії (ANESE).

В ході зустрічей українська сторона інформувала ОЕСР щодо напрацювань країни у розвитку енергосервісу за останні роки. Так, був відкритий ринок ЕСКО-послуг для бюджетної сфери, зокрема, об’єктів органів влади та навчальних закладів освіти. Продовжується співпраця з МВС, Міноборони, Держрезервом та Держводагентством. Оголошені ЕСКО-тендери за моделлю поглибленого партнерства. Також розширюється функціональність ЕСКО-механізму для утеплення ОСББ. Продовжується робота на удосконаленням законодавства в сфері ЕСКО.

З свого боку експерти ОЕСР надали рекомендації щодо стимулювання впровадження ЕСКО-проектів, їх фінансування та проведення роз’яснювальних кампаній.
За результатами зустрічей були визначені пріоритетні напрями роботи у найближчій перспективі:

  • опрацювання пропозицій ОЕСР та їх практичне втілення;
  • вирішення питань полегшення доступу до фінансування ЕСКО-проектів спільно з фінансовими установами та страховими компаніями;
  • проведення широкої інформаційної кампанії із прес-турами на ЕСКО-об’єкти, презентація переваг впровадження ЕСКО-механізму;
  • започаткування співпраці із Асоціацією ЕСКО-компаній Іспанії (ANESE).

Детальний аналіз діяльності в сфері ЕСКО та рекомендації ОЕСР щодо впровадження ЕСКО-механізму в Україні відображені в звіті ОЕСР “Підвищення конкурентоспроможності в Україні шляхом створення сталого законодавчого підґрунтя для роботи енергосервісних компаній”.

Спільними зусиллями українських фахівців, владних структур та міжнародної спільноти Україна й надалі наближатиметься до енергонезалежності та ефективного використання енергоресурсів.

Leave a Reply