Держенергоефективності та МОН співпрацюють по ЕСКО з вищими закладами освіти

"Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського" готується до ЕСКО-тендерів

Держенергоефективності та МОН співпрацюють по ЕСКО з вищими закладами освіти

Успішне впровадження ЕСКО у дитячих закладах освіти стало добрим прикладом для Міністерства освіти та науки (МОН) та стимулювало початок впровадження ЕСКО для будівель вищих навчальних закладів.

В липні 2018 року МОН були підписаний наказ стосовно проведення з використанням ЕСКО-механізму модернізації деяких будівель Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій.

Нещодавно відбулась зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з ректором одного з найвідоміших технічних університетів України “Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” Михайлом Згуровським та членами Ради з енергозбереження.

Під час зустрічі Сергій Савчук підкреслив, що саме завдяки енергосервісу університет зможе за кошти інвесторів виконати необхідні роботи, а саме:

  • впровадити необхідні енергоефективні заходи у гуртожитках;
  • зменшити витрати на комунальні послуги, спрямувавши їх на інші корисні проекти;
  • забезпечити тепло і комфорт для проживання та навчання студентів;
  • поширити успішний досвід перших проектів на інші об’єкти, що потребують термомодернізації.

Результатом цієї співпраці стало започаткування спільних з ЕСКО-інвесторами дій: зібрано дані щодо енергоспоживання 56 будівель університету. З них 20 потенційних об’єктів вже зацікавили ЕСКО-компанії, які провели енергоаудит обраних будівель.

В грудні 2018 МОН видало наказ щодо проведення пілотних ЕСКО-тендерів для 4 гуртожитків університету. Так що найближчим часом планується оголошення відповідних тендерів.

Саме від об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін залежить досягнення мети: підвищення енергоефективності об’єктів на користь як студентам та викладачам університету, так і бюджету, а в кінцевому результаті – державі загалом.

Держенергоефективності продовжує шукати шляхи підвищення енергоефективності будівель. З цією метою з Інститутом відновлюваної енергетики НАН був підписаний Меморандум про співпрацю. Науковий та технічний потенціал Інституту буде необхідним під час розробки нових механізмів стимулювання впровадження проектів з енергоефективності та “чистої” енергетики, враховуючи сучасні інновації та технології.

Leave a Reply