Ніжин завершує 2018 рік затвердженням істотних умов ЕСКО-договорів

Ніжин завершує 2018 рік затвердженням істотних умов ЕСКО-договорів

Минаючий 2018 рік підніс наостанок ще один подарунок.
28 грудня відбулось пленарне засідання 49 чергової сесії Ніжинської міської ради VII скликання. Одним із прийнятих рішень було затвердження істотних умов енергосервісних договорів.

Цьому рішенню передувала велика робота за участю експертів Держенергоефективності, компаній-членів Української асоціації Енергосервісних компаній, ГС “Муніципальна енергія” та за сприяння народного депутата Олександра Кодоли і Проекту ПРООН “Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО”.

На початку 2019 року згідно прийнятому рішенню будуть підготовлені та заключені ЕСКО-договори з переможцями тендерів. Тендери відбулися в листопаді-грудні 2018 в Системі енектронних закупівель Prozorro. Термін дії трьох з п’яти договорів складатиме 5 років та включатиме більш традиційні для енергосервісу види робіт: модернізація системи опалення з встановленням індивідуального теплового пункту (ІТП) з автоматичним погодним регулюванням. Це стосується будівель:

  • Ніжинського навчально-виховного комплексу №16 “Престиж”;
  • Ніжинської гімназії №3;
  • Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

Інший шлях обрала Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9.

Її дві будівлі, головна та фізкультурно-оздоровчий комплекс, будуть підвищувати свою енергоефективність, використовуючи більш прогресивну модель: модель поглибленого партнерства.


Традиційну модернізацію системи опалення з встановленням ІТП бере на себе ЕСКО-компанія, а заміна застарілих конструкцій (вікна, двері) на енергоефективні виконуватиметься паралельно власними силами замовника. В результаті сумарна економія буде більшою за рахунок комплексного підходу до тепломодернізації. Термін дії кожного з цих двох договорів складатиме 6,5 років.

Модель поглибленого партнерства в сучасних реаліях сфери ЕСКО дозволяє впровадити всі ті енергоефективні заходи, що рекомендовані енергоаудитом, та досягти при цьому максимальної економії енергоресурсів. Тому бажаємо, щоб 2019 рік відкрив широкий шлях для її фінансування і використання. А дитячим навчальним закладам – тепла та радості!

З Новим Роком!

Leave a Reply