Українська асоціація Енергосервісних компаній: підсумки роботи в 2018 та планування майбутньої діяльності

Українська асоціація Енергосервісних компаній: підсумки роботи в 2018 та планування майбутньої діяльності

18 січня 2019 члени Правління Української асоціації Енергосервісних компаній провели засідання, на якому підбили підсумки 2018 року та намітили основні напрямки роботи асоціації на 2019 рік.

Результати реалізації національної державної політики щодо розвитку енергосервісу в Україні озвучив запрошений на засідання начальник Управління реформування сфери енергоефективності Держенергоефективності Роман Палагусинець. “На сьогодні зареєстровано більше 600 тендерів в Системі електронних закупівель PROZORRO, з них 317 успішних аукціонів. Вже підписано 225 ЕСКО-договорів, ще близько 90 планується підписати цього року.”

Представником Держенергоефективності узгоджувались з керівниками енергосервісних компаній плани щодо популяризації ЕСКО-механізму в малих та середніх містах України, селищах та об’єднаних територіальних громадах. 2019 року намічено проведення за підтримки Фонду ім. Ф.Еберта інформаційних семінарів в 12 областях країни. Семінари передбачають роз’яснення варіантів впровадження ЕСКО-механізму, його переваг для бюджетних громадських об’єктів та можливостей для швидкого підвищення енергоефективності будівель без використання бюджетних коштів, лише за рахунок залучення приватних інвестицій.

Узагальнюючу інформацію стосовно реалізації ЕСКО-договорів у місті Києві надав запрошений на засідання начальник відділу перспективного розвитку КП ГВП КМДА Владислав Поваляєв. Розглянувши як успіхи виконання ЕСКО-контрактів, так і проблемні питання, що виникають в ході їх реалізації, він разом з представниками ЕСКО-компаній обговорив нові підходи для подальшого покращення енергосервісу в столиці.

Голова Правління, керівник компанії “КиївЕСКО” Олексій Корчміт підбив підсумки роботи асоціації в 2018 році.

Головними досягненнями стали:

  • активна участь у формуванні законодавчих ініціатив стосовно покращення механізму ЕСКО.

Верховною Радою внесені зміни в Бюджетний кодекс України стосовно процедури затвердження істотних умов енергосервісних договорів, які спростять її та скоротять терміни її проведення. За участю групи депутатів проведена підготовка зареєстрованих 10 грудня 2018 року законопроектів № 9386 щодо внесення змін до Закону України щодо проведення масштабної енергомодернізації та № 9387 щодо внесення змін до Бюджетного кодексу.

  • плідна співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги.

Протягом року проходили зустрічі з представниками ОЕСР, ЄБРР. За сприяння Представництва Фонду ім. Ф.Еберта проводилась інформаційно-роз’яснювальна кампанія в обласних центрах України стосовно впровадження механізму ЕСКО як для бюджетних будівель, так і в житловій сфері. За підтримки Проекту ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО” проводилися консультації та знайомство зі світовим досвідом в сфері ЕСКО. Одним з вагомих вкладів співпраці в 2018 році з цим Проектом було застосування нового для енергосервісу України механізму кредитування: 14 січня 2019 в Україні був укладений перший договір факторингу в сфері ЕСКО.

Надалі члени УАЕСКО окреслили основні напрямки діяльності асоціації в 2019 році:

  • продовження роботи над удосконаленням діючого законодавства в сфері ЕСКО;
  • покращення функціонування Системи електронних закупівель PROZORRO;
  • поширення ЕСКО-факторингу та пошук інших механізмів здешевлення кредитних коштів;
  • пошук стратегічних інвесторів (іноземні ЕСКО-компанії, Фонди, проекти, виробники обладнання тощо);
  • розвиток нових напрямків інвестування та розробка моделей масштабних проектів комплексної модернізації об’єктів енергосервісу Державного водного агентства України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти України.

Єдність компаній-членів Української асоціації Енергосервісних компаній у вирішенні як стратегічних, так і тактичних питань, їх співпраця з центральними та місцевими органами влади, громадськістю, міжнародними партнерами та українськими установами та організаціями – запорука успішного впровадження ЕСКО-механізму задля підвищення енергоефективності будівель та зменшення споживання ресурсів з одночасним покращенням умов перебування людей в приміщеннях.

Leave a Reply