2019 далі несе естафету ЕСКО

У Дрогобичі та Славутичі затвердили істотні умови енергосервісних договорів

2019 далі несе естафету ЕСКО

В січні 2019 ще два українських міста, Дрогобич та Славутич, розпочали підготовку до впровадження енергосервісних заходів.

Вже три роки поспіль бюджетні заклади України застосовують ЕСКО-механізм для покращення умов у приміщеннях, економії енергоресурсів та, відповідно, коштів на оплату комунальних послуг. Найбільш активно він використовувався в дитячих навчальних закладах, але енергосервіс позитивно зарекомендував себе і для інших типів об’єктів, зокрема, будівель вищих навчальних закладів, насосних станцій, громадських закладів тощо.

При використанні енергосервісу на початковому етапі взагалі відсутнє використання бюджетних коштів, а покращення умов у приміщеннях та економія коштів на оплату комунальних послуг досягається за рахунок залучення приватних інвестицій.
Перший місяць 2019 продовжив славну традицію підвищення енергоефективності громадських будівель. Відповідно до частини другої статті 5, частини другої статті 6 Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”, Закону України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації” міські ради двох українських міст – Дрогобича Львівської області та Славутича Київської області – затвердили істотні умови енергосервісних договорів.

24 січня 2019 Дрогобицька міська рада одностайно затвердила істотні умови п’яти енергосервісних договорів. Це стосується наступних об’єктів:

  • Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Івана Франка (м. Дрогобич, вул. Сагайдачного, 19);
  • Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 (м. Дрогобич, вул. Козловського, 17);
  • Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14 (м. Дрогобич, вул. Грушевського, 87);
  • Стебницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 (м. Стебник, вул. Дорошенка, 1);
  • комплексу будівель комунального некомерційного підприємства “Дрогобицька міська поліклініка” Дрогобицької міської ради (м. Дрогобич, вул. Січових Стрільців, 22).

Договори будуть укладені на термін 5,5 – 6,5 років та включатимуть модернізацію системи опалення з встановленням індивідуальних теплових пунктів з автоматичним регулюванням витрат енергоресурсів в залежності від погодних умов. Економія енергоресурсів очікується не менше 20%.

Як видно, розширюється перелік типу будівель, де буде впроваджуватися енергосервіс: до процесу долучились не тільки заклади освіти, але й медичні установи.

25 січня 2019 Славутицька міська рада затвердила істотні умови двох договорів стосовно будівель:

  • Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (м. Славутич, проспект Дружби Народів, 19);
  • Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 (м. Славутич, проспект Дружби Народів, 1).

Один з цих договорів (зі школою №1) буде укладений з використанням моделі поглибленого партнерства. Частина робіт по модернізації об’єкта буде виконана замовником, а частина – ЕСКО-компанією. За умовами договору 40% відсотків від економії залишається у Замовника закупівлі пропорційно ефекту, що буде отриманий від впровадження енергоефективних заходів.

Місто Славутич не вперше підвищує енергоефективність будевель за ЕСКО-механізмом. Рік тому з компанією “КиївЕСКО”, членом Української асоціації Енергосервісних компаній, були укладені ЕСКО-контракти стосовно будівель п’яти дошкільних навчальних закладів. Поточний опалювальний сезон в них вже проходить з економією енергоресурсів.

Leave a Reply