Новий проект USAID "Енергетична безпека" сприятиме покращенню енергоефективності економіки України

Новий проект USAID “Енергетична безпека” сприятиме покращенню енергоефективності економіки України

В Україні розпочинається втілення нового Проекту USAID “Енергетична безпека”.

У відкритті Проекту прийняли участь Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та керівники зацікавлених структур: Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), інших причетних організацій.

Україна активно співпрацювала з USAID ще в 2017 – 2018 роках.

Багато заходів було проведено за підтримки Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”. Так, у 2017 Держенергоефективності розробило Положення про впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах”. В рамках цього ж Проекту є напрацювання у стимулюванні громад до енергоефективності. Завдяки йому 3 міста в Одеській області були підготовлені до ЕСКО-інвестування. Спеціалісти Проекту приймали участь у розробці законопроектів у “чистій” енергетиці. Також у співпраці з USAID розроблено План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2025 року” м. Хмельницького.

Новий Проект USAID “Енергетична безпека” продовжить традицію успішного впровадження попередніх ініціатив та буде направлений на вирішення наступних питань як у сфері ВДЕ та “зеленої” енергетики, так і у сфері ЕСКО:

  • розробка системи підтримки відновлюваної енергетики:
  • розвиток “зеленої” енергетики:

-“зелені” аукціони;
- встановлення систем, що акумулюють електроенергію;
- сприяння залучення “зелених” інвестицій в Україні;
- підготовка до запровадження ринку “зелених” облігацій;

  • розбудова сфери виробництва твердого та рідкого біопалива, біогазу, енергії із сміття;
  • стимулювання промислових підприємств до енергоефективності.

Проект USAID “Енергетична безпека” прискорить впровадження в Україні нових прогресивних ініціатив у сфері енергоефективності як в законодавчій, так і в практичній діяльності.

Leave a Reply