ЕСКО за моделлю поглибленого партнерства впроваджується у Бородянці

Затверджені істотні умови енергосервісного договору

ЕСКО за моделлю поглибленого партнерства впроваджується у Бородянці

21 лютого 2019 року затверджені істотні умови енергосервісного договору стосовно будівлі Бородянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

05 листопада 2018 в Системі електронних закупівель Prozorro був оголошений тендер стосовно будівлі ЗОШ № 2 селища Бородянка Київської області. Ця школа – один з тих навчальних закладів, що запланували проведення термомодернізації будівлі за моделлю поглибленого партнерства. Переваги такої моделі враховують навчальні заклади в багатьох місцях України: окрім Київської області її оцінили на Одещині та Чернігівщині. На початку 2019 року вже були укладені перші три ЕСКО-договори.

Минулого тижня смт. Бородянка зробила черговий крок у просуванні до модернізації будівлі дитячого навчального закладу. 21 лютого 2019 року 35 сесія Бородянської районної ради затвердила істотні умови енергосервісного договору стосовно будівлі Бородянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Згідно умовам договору за кошти місцевого бюджету планується заміна старих вікон на енергоефективні та утеплення покрівлі школи. А ЕСКО-інвестор встановлює індивідуальний тепловий пункт з автоматичним регулюванням подачі тепла в залежності від погодних умов.

Місцева влада, беручи на себе виконання робіт з довгим строком окупності, які економічно невигідні для інвестора, підвищує загальну ефективність впровадження комплексу заходів. Таким чином, забезпечиться більша економія енергоресурсів порівняно з потенціальною економією від окремо проведених робіт. Свого часу це було зафіксовано у висновках проведеного енергоаудиту будівлі. Розрахунок орієнтовного відсотку економії відносно базового рівня споживання враховує внесок кожного виду робіт в загальну економію енергоресурсів. Він дозволяє визначити відносний внесок кожної сторони ЕСКО-договору в досягнення запланованого результату.

Зменшення споживання енергоресурсів автоматично несе за собою зменшення витрат на їх оплату. Тому Бородянська райдержадміністрація згідно розрахунку залишить у місцевому бюджеті 69% зекономлених коштів. Ці кошти в майбутньому зможуть використовуватись для вирішення різних соціально важливих проблем.

Наразі після затвердження істотних умов готуються документи для підписання енергосервісного договору. Найближчим часом ЕСКО-договір буде укладений і почнуться роботи на його виконання. Наступний опалювальний сезон школярі та педагоги зустрінуть за нових комфортних умов з дотриманням нормативних показників перебування людей у приміщеннях.

Leave a Reply