Продовжується термомодернізація будівель закладів освіти та культури міста Славутич

Укладені три енергосервісні договори

Продовжується термомодернізація будівель закладів освіти та культури міста Славутич

12 березня 2019 між компанією “КиївЕСКО” та Славутицькою міською радою були укладені чергові три енергосервісні договори.

Місто Славутич ще з минулого року плідно працює над модернізацією дитячих навчальних закладів. Так ще у лютому 2018 почалися роботи на виконання перших п’яти ЕСКО-договорів. Наприкінці грудня відбулися тендери стосовно будівель ще двох шкіл міста: ЗОШ №1 та ЗОШ №3. На початку 2019 до них додався тендер стосовно будівлі Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру.

І ось з весни 2019 розпочнуться роботи по термомодернізації нових трьох об’єктів. В усіх будівлях ЕСКО-компанія виконуватиме модернізацію системи опалення з встановленням індивідуальних теплових пунктів датської фірми Danfoss, що спеціалізується на виробництві промислової автоматики, зокрема, теплової автоматики. Буде забезпечено автоматичне регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов та температурних показників у приміщеннях. Всі підготовчі роботи виконуватимуться протягом весняно-літнього періоду. А безпосереднє надання послуг з енергосервісу планується з 01 жовтня 2019 року.

Таким чином, з початком нового опалювального сезону заклади освіти отримуватимуть економію як енергоресурсів, так і коштів на їх оплату. Всі вивільнені кошти в подальшому будуть направлятися на інші цілі.

Школа №1 отримуватиме ще додаткову економію до 10% порівняно з іншими об’єктами (35% проти 25%). Головним чином це зумовлено тим, що у взаємовідносинах між ЕСКО-компанією та закладом використовується ЕСКО-механізм за моделлю поглибленого партнерства. Ця модель має беззаперечні переваги перед класичною, тому що саме завдяки їй в будівлі виконується цілісний комплекс робіт, рекомендованих у звіті з енергоаудиту. А комплексно виконані роботи призводять до отримання збільшеного відсотку економії енергоресурсів порівняно з економією від окремо взятих робіт.

За кошти міського бюджету у школі №1 буде проведена заміна старих дерев’яних вікон та вхідних дверей на енергозберігаючі металопластикові. Будуть зменшені втрати тепла з будівлі, підвищуючи ефективність функціонування оновленої системи опалення. 40% зекономлених коштів залишаться в бюджеті міста. А діти та педагоги проведуть наступні учбові роки в теплі та комфорті.

Leave a Reply