"Енергетична безпека": новий проект USAID в Україні

“Енергетична безпека”: новий проект USAID в Україні

Протягом кількох десятиліть Україна співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development – USAID) в різних сферах суспільного життя.

Одним з пріоритетних напрямків є розвиток фінансового сектору та підвищення енергоефективності економіки з метою зниження залежності України від імпорту енергоносіїв.

Агентство USAID реалізовує багато програм у сфері енергетики, що сприяють покращенню енергоефективності економіки України. Одним з останніх є проект “Енергетична безпека” (Energy Security Project – ESP), який розпочався з липня 2018 року та розрахований на п’ять років.

Місяць назад відбулась презентація проекту. Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц висловила побажання Україні мати доступ до надійних, доступних і безпечних джерел енергії. Це означає залучення інвестицій в інфраструктуру країни, розвиток відновлюваних джерел енергії, посилення кібернетичної безпеки в енергетиці.

Метою проекту є підвищення рівня енергетичної безпеки України. Для цього передбачається, перш за все, сприяти вдосконаленню нормативно-правового середовища діяльності енергетичного сектору. Головним завданням діяльності є допомога у створенні механізмів для розвитку конкурентних ринків у електроенергетиці. Ще одним завданням є сприяння підвищенню використання відновлюваних джерел енергії. Планується довести збільшення частки ВДЕ до 20%.

Кінцева мета проекту “Енергетична безпека” – забезпечення громадян України доступною, надійною, стабільною та безпечною енергією.

Leave a Reply