Державні профільні служби продовжують знайомство з ЕСКО-механізмом

Семінар для представників Держпродспоживслужби

Державні профільні служби продовжують знайомство з ЕСКО-механізмом

20 березня 2019 у Києві був проведений семінар “Енергосервіс в бюджетній сфері України: успіхи-2016-2018, перспективи 2019. Потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності об’єктів Держпродспоживслужби”.

Семінар організований Держенергоефективності за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, а також представники центрального апарату та територіальних підрозділів Держпродспоживслужби зустрілися із заступником директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Ігорем Горових, директором Регіонального представництва Фонду Еберта в Україні Юлією Блєсіус та проектним координатором представництва Фонду Марією Коваль, а також експертами з енергосервісу та керівниками ведучих ЕСКО-компаній України.

Вже кілька років поспіль за допомогою ЕСКО-механізму успішно проводиться модернізація як громадських, так і житлових будівель. Енергосервіс виявився одним із найвигідніших засобів підвищення їх енергоефективності. В 2017 – 2018 роках розпочалося виконання великої кількості ЕСКО-контрактів в сфері освіти. Енергосервіс дозволив швидко провести модернізацію систем опалення в багатьох дитячих навчальних закладах без залучення бюджетних коштів та в перший же рік роботи отримати економію енергоресурсів і, відповідно, коштів на їх оплату.

Також йде процес впровадження енергосервісу і в будівлях міністерств та профільних служб. За кошти ЕСКО-інвесторів проводиться модернізація чотирьох насосних станцій, які належать Держводагентству. Обстежуються інші об’єкти Держводагентства, ведеться робота з Міносвіти, МВС, Державним агентством з резерву України, Державною службою статистики.

Заступник директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Ігор Горових ознайомив учасників з правовими засадами впровадження ЕСКО-механізму та зобов’язаннями ДАЕЕ щодо допомоги у підготовці до реалізації енергосервісних контрактів.

Радник Голови Держенергоефективності, експерт громадської спілки “Муніципальна Енергія” Олексій Корчміт розкрив учасникам семінару сутність ЕСКО-механізму, особливості його впровадження та ті переваги, що матимуть установи, які використовуватимуть його для підвищення енергоефективності будівель. Також приділив увагу перешкодам, які все ж зустрічаються на цьому шляху, та розказав про методи подолання складнощів.

Перед учасниками семінару виступили представники ЕСКО-інвесторів, більшість з яких є членами Української асоціації Енергосервісних компаній. Ці компанії вже мають багаторічний досвід виконання ЕСКО-контрактів. Заступник директора ТОВ “КиївЕСКО” Андрій Даценко, менеджер комерційного департаменту ТОВ “ДТЕК ЕСКО” Бугайова Лілія, заступник директора ТОВ “Енергосервіс Н” Артем Демиденко та директор компанії “Український енергетичний траст” Володимир Кріль проілюстрували позитивні досягнення значеннями перевищення реальної економії енергоресурсів над очікуваною після проведення модернізації обладнання. Обидві сторони договору мають при цьому безпосередній виграш: скорочення терміну повернення інвестицій для ЕСКО-компанії та пришвидшений термін отримання обладнання у власність установи з подальшою економією ресурсів та коштів.

 

Проведений семінар допоможе керівництву та розпорядникам бюджетних коштів Держпродспоживслужби оцінити важливість впровадження ЕСКО-механізму для підвищення енергоефективності будівель та створення нормативних умов перебування людей у приміщеннях з одночасним скороченням споживання енергоресурсів.

Leave a Reply