Одеська спеціалізована школа №86: ДО та ПіСЛЯ

Укладено енергосервісний контракт за моделлю поглибленого партнерства

Одеська спеціалізована школа №86: ДО та ПіСЛЯ

За моделлю поглибленого партнерства розпочалась робота в Одеській спеціалізованій школі № 86 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.

Наприкінці 2018 року в Систему електронних закупівель “Prozorro” була надана тендерна документація стосовно декількох будівель дитячих навчальних закладів міста Одеси. Ці навчальні заклади проводять підготовку до впровадження енергосервісних заходів за моделлю поглибленого партнерства. Частина довгоокупних робіт виконується за рахунок місцевого бюджету. Традиційні для ЕСКО-механізму роботи, що мають досить короткий термін окупності (до 5 років) виконуватимуться за рахунок ЕСКО-інвестора.

Рівно через три місяці, 29 березня 2019 переможець тендеру компанія “КиївЕСКО”, член Української асоціації Енергосервісних компаній, та комунальна установа “Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Київського району м. Одеси”, в управлінні якої перебуває спеціалізована школа № 86, уклали енергосервісний договір стосовно будівлі закладу.

Компанія “КиївЕСКО” виконуватиме традиційні для енергосервісних договорів види робіт. Це модернізація системи опалення з встановленням індивідуального теплового пункту (ІТП) та автоматики для регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов та температурних показників у приміщеннях. Коштом місцевого бюджету зроблений ремонт та утеплення стін.

Згідно розрахунку, зробленому при проведенні енергоаудиту, 45% отриманої економії залишиться в місцевому бюджеті, а 55% отримає ЕСКО-інвестор. Всі кошти, що залишаться в бюджеті, зможуть бути направлені на вирішення інших соціальних проблем.

Завдяки використанню моделі поглибленого партнерства загальна економія, що отримується від впровадження енергосервісних заходів, перевищує економію від проведення окремих робіт. Якщо в ЕСКО-контрактах, що укладаються за традиційною моделлю, середня економія планується на рівні 20-25%, то в цьому договорі скорочення споживання становитиме теплової енергії до 30% від базового рівня.

Leave a Reply