Березень 2019 став місяцем активного укладання ЕСКО-контрактів

Березень 2019 став місяцем активного укладання ЕСКО-контрактів

В різних областях України до ЕСКО-механізму долучилися як бюджетні установи освіти, так і державні профільні служби. В другій половині місяця почали діяти 11 ЕСКО-договорів.

Десять із них стосуються термомодернізації дитячих навчальних закладів освіти: шкіл та дитячих садочків. Більшість контрактів укладені з інвесторами-членами Української асоціації Енергосервісних компаній.

За різними проектами енергоефективні заходи дадуть можливість отримати від 16% до 33% економії енергоспоживання. Згідно ще одному договору планується модернізація системи опалення у будівлі Головного управління статистики Черкаської області. Економія енергоспоживання складе близько 15%. Це перший ЕСКО-проект у сфері енергосервісу, ініційований Державним управлінням статистики в рамках співпраці з Держенергоефективності.

В більшості укладених ЕСКО-контрактів застосовується традиційний ЕСКО-механізм, коли всі енергосервісні заходи виконуються інвестором. Але в двох договорах використана модель поглибленого партнерства. Частина робіт, які мають досить великий термін окупності, виконується за рахунок місцевого бюджету. ЕСКО-компанія виконує традиційні види робіт з коротким (до 5 років) терміном окупності. В основному це модернізація системи опалення з встановленням індивідуального теплового пункту (ІТП) та автоматичним регулюванням теплових потоків в залежності від температури навколишнього середовища та нормативних показників у приміщеннях.

Два ЕСКО-договори укладені за моделлю поглибленого партнерства. Це стосується школи №1 міста Славутич Київської області та дитячого садочка №26 “Калинка” міста Стебник Львівської області.

Економія енергоспоживання за цими договорами складатиме 40-45%. Збільшення розміру економії відбувається саме завдяки комплексному використанню низки енергосервісних заходів.

Leave a Reply