Київ планомірно використовує ЕСКО для покращення умов у дитячих навчальних закладах

Укладено 5 енергосервісних контрактів у Голосіївському районі

Київ планомірно використовує ЕСКО для покращення умов у дитячих навчальних закладах

Київ продовжує займати лідируючу позицію по кількості енергосервісних договорів.

За декілька останніх років у столиці почалося виконання найбільшої в країні кількості ЕСКО-договорів. В багатьох районах міста школи та дитячі садочки проводять модернізацію систем опалення з використанням ЕСКО-механізму.

Напрочуд активним у цьому відношенні став 2018 рік. Ще на початку року відбулась закупівля енергосервісу стосовно 49 об’єктів дитячих закладів освіти. 5 районів міста, Деснянський, Дарницький, Оболонський, Святошинський та Солом’янський, прийняли участь в модернізації будівель шкіл та дитячих садочків. Майже половина договорів – 22 енергосервісні контракти – була укладена з компанією “КиївЕСКО”, членом Української асоціації Енергосервісних компаній.

В другій половині 2018 до цього процесу долучився і Голосіївський район столиці. Були оголошені тендери стосовно будівель декількох закладів загальної середньої освіти:

  • заклад загальної середньої освіти №85;
  • заклад загальної середньої освіти №110;
  • заклад загальної середньої освіти №132;
  • заклад загальної середньої освіти №186;
  • заклад загальної середньої освіти №220.

Переможцем цих тендерів стала знов-таки компанія “КиївЕСКО”, забезпечивши найвище значення енергоефективності. Показник енергоефективності наразі є єдиним критерієм вибору переможця. Це стало втіленням погляду, яке ще в 2016 році висловив Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт: “Ринок має бути вільним для конкуренції виключно за одним об’єктивним економічним критерієм – показник ефективності договору”.

Протягом першого тижня квітня 2019 року всі 5 енергосервісних договорів були укладені.

В київських учбових закладах загалом використовується традиційна форма ЕСКО-механізму. Основним видом робіт є модернізація системи опалення. Встановлення ІТП (індивідуального теплового пункту) доповнюється використанням автоматики для регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов. Таким чином забезпечується підтримка нормативних значень температури в приміщеннях з одночасним скороченням енергоспоживання. А це, в свою чергу, тягне за собою зменшення платежів за енергоносії та економію бюджетних коштів.

Leave a Reply