Розпочалось виконання ЕСКО-договорів з Державною службою статистики

Розпочалось виконання ЕСКО-договорів з Державною службою статистики

Минулого тижня столична компанія “КиївЕСКО”, член Української асоціації Енергосервісних компаній, уклала 2 ЕСКО-контракти з Державною службою статистики України.

Підготовка до підписання документів розпочалась ще півроку тому, коли представники двадцяти п’яти територіальних підрозділів разом із керівниками центрального апарату зустрілися на семінарі, що проходив у незвичному форматі, з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком, директором Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марселем Рьотігом, експертами з енергосервісу та керівниками ведучих ЕСКО-компаній України.

В кінці січня в Системі електронних закупівель Prozorro відбулися тендери стосовно енергосервісу будівлі апарату Державної служби статистики України та будівлі Головного управління регіональної статистики.

Тендер виграла компанія, що запропонувала кращі результати енергоефективних заходів. На сьогоднішній день показник енергоефективності є єдиним критерієм вибору переможця.

Згідно контракту від 10 квітня 2019 в будівлі апарату Держстату буде встановлений індивідуальний тепловий пункт з системою погодного регулювання та онлайн диспетчеризацією, а також виконана модернізація існуючого ІТП. Протягом другого-третього кварталів підготується проектно-кошторисна документація та виконуватимуться монтажні роботи. В третьому кварталі завершаться пуско-налагоджувальні роботи, а з 1 жовтня почнеться надання послуг з енергосервісу. Забезпечення рівня скорочення споживання та витрат на тепло планується до 30%. Після завершення терміну дії договору (через 6 років) обладнання перейде у власність замовника і вся отримувана економія залишатиметься у його розпорядженні.

11 квітня 2019 був укладений ЕСКО-контракт з Головним управлінням регіональної статистики. Згідно умовам договору, укладеному на 7 років, відбудеться впровадження модульного індивідуального теплового пункту з електродогрівом. До початку 4 кварталу буде підготовлена документація та виконані монтажні та пуско-налагоджувальні роботи. З жовтня надаватимуться послуги енергосервісу. Запланована економія витрат на теплову енергію складає 50%.

Як показує практика 2016-2018 років, енергосервіс є найбільш зручним способом підвищення енергоефективності будівель бюджетних організацій. Замовник отримує покращення умов перебування в приміщеннях без початкових витрат. Оплата послуг ЕСКО-компанії здійснюється виключно зі зекономлених коштів.

Leave a Reply