Енергосервіс та енергоменеджмент - 2 механізми підвищення енергоефективності будівель

Енергосервіс та енергоменеджмент – 2 механізми підвищення енергоефективності будівель

Минулого тижня Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком та Головою Державної служби геології та надр України Олегом Кирилюком укладено Меморандум про співпрацю щодо запровадження систем енергоменеджменту в будівлях відомства.

З метою досягнення Україною енергонезалежності Держенергоефективності вже декілька років займається впровадженням та розвитком різних механізмів ресурсозбереження.

Так протягом двох останніх років за підтримки представництва Фонду ім. Ф. Еберта в різних містах України проходили тематичні семінари, присвячені знайомству з двома ефективними способами підвищення енергоефективності будівель. Один з них – це ЕСКО-механізмякий зарекомендував себе як надійний та ефективний метод, що без початкових вкладень бюджетних коштів дозволяє в перший же рік використання отримати економію від 16% до 35%, а в деяких випадках – більше 50% енергоресурсів.

Іншим методом досягнення енергоефективності будівель є енергоменеджмент.

Систему енергоменеджменту впроваджують для того, щоб постійно відслідковувати витрати енергетичних ресурсів та приймати вірні управлінські рішення щодо їх ефективного використання. Держенергоефективності надає рекомендації в цій сфері, спираючись на які органи влади та профільні структури мають змогу працювати над запровадженям системи енергоменеджмету, планувати реінвестиції заощаджених за допомогою енергомоніторингу коштів на енергоефективні заходи, матеріально стимулювати роботу енергоменеджерів.

Процес підписання меморандумів розпочався ще 2017 року, коли на III Форумі енергоефективного партнерства було підписано 37 Меморандумів. Наступного року продовжилося впровадження енергоменеджменту. Одна з панелей Форуму енергоефективного партнерства’18 також була присвячена цьому питанню.

Підписаний з Держгеонадра в рамках V Форуму енергоефективного партнерства Меморандум про співпрацю допоможе ще одній державній структурі приєднатися до загальноукраїнського руху в напрямку створення нормативних умов перебування людей у приміщеннях без зайвих втрат енергоресурсів та економії при цьому бюджетних коштів на їх оплату.

Leave a Reply